Kars'ta 2. dalga başladı mı ?

Kars’ta koronavirüs salgınında “İkinci Dalga” paniği yaşanıyor, salgın hastalık köylerde hızla yayılıyor.

Kars'ta 2. dalga başladı mı ?
06 Ağustos 2020 - 08:53Kars Valiliği köylerde karantina uygulamasını devreye soktu. Dağpınar beldesi, Tekneli, ve Paslı köyleri karantina altına alındı.

Kars Valiliği son dakika yaptığı açıklamada Paslı köyünün ’de karantina altına alındığını duyurdu. Açıklamada; Koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadele tedbirleri kapsamında; Kağızman İlçesi Paslı Köyü 5 Ağustos 2020 Çarşamba günü saat 13.00 itibariyle karantinaya alınmış olup, köye giriş-çıkışlar durdurulmuştur denildi.

Kars’ta Kurban Bayramı sonrası Koronavirüs salgını nedeniyle hastanelere başvuran ve test yaptıran vatandaş sayısının her geçen gün hızla arttığı iddia ediliyor. Özellikle şehir dışından Kurban Bayramı için Kars’a gelen vatandaşların salgının yayılmasına neden olduğu gelen iddialar arasında yer alıyor. Kars Valiliği tarafından art arda alınan kararlarla köyler bir bir karantina altına alınırken, Vatandaşlarda olası sokağa çıkma yasağının uygulanmasının kaçınılmaz olduğunu, aksi taktirde il genelinde salgın hastalığın hakim olacağını savundular.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum