Toplu taşıma araçlarında maske ve hijyen denetimi yapıldı

İçişleri Bakanlığı'nın 81 İl Valiliği'ne Covid-19 tedbirleri kapsamında denetimler hakkında genelge göndermesinin ardından il genelinde, "Maske, Sosyal Mesafe ve Hijyen" kurallarına uyulup uyulmadığı konularında sıkı denetimler yapılıyor.

Toplu taşıma araçlarında maske ve hijyen denetimi yapıldı
09 Ağustos 2020 - 09:26 - Güncelleme: 09 Ağustos 2020 - 09:31Türkiye genelinde olduğu gibi Kars’ta da Covid-19 denetimleri çerçevesinde 10.00-16.00 saatleri arasında İl Emniyet Müdürlüğü trafik ekiplerince Faikbey ve Cumhuriyet caddelerinde taksi ve dolmuşlarda koronavirüs denetimi yapıldı.

Bölge Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğüne bağlı trafik polisleri, İl Sağlık Müdürlüğünde görevli sağlık çalışanları eşliğinde şehirler arası karayolu uygulama noktalarında ticari taksi, minibüs ve şehirler arası yolcu taşımacılığı yapan otobüslerde denetimlerini sürdürüyor.

Yapılan denetimlerde onlarca ticari taksi dolmuş ve halk otobüsü ile yüzlerce vatandaş Covid-19 hastalığına karşı alınacak tedbirler bakımından bilgilendirildi. Sosyal mesafe kurallarına uymaları ve maske zorunluluğuna riayet etmeleri yönünde de uyarılarda bulunuldu.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum