Kars'ta maske denetimleri ve uyarıları sürüyor

Kars İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri bayramda da maske dağıtımı ve maske kullanım mesaisi yaptı.

Kars'ta maske denetimleri ve uyarıları sürüyor
04 Ağustos 2020 - 08:58 - Güncelleme: 04 Ağustos 2020 - 09:13Koronavirüs pandemi salgını ile mücadele kapsamında Kars Valiliği, Kars İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve Sağlık İl Müdürlüğü ekipleri gece gündüz demeden mücadelesini aldığı kararlar doğrultusunda uygulamaya devam ederken, alınan tedbirlere rağmen vatandaşların duyarsızlığı salgının yayılmasına neden oluyor.

Kurban Bayramı süresince birçok tedbir alarak koronavirüs salgınının yayılmasını engellemeye çalışan polis ekipleri, bugün Kars’ta cadde ve sokaklarda vatandaşlara maske dağıtımı yaptı, sosyal mesafe ve maske kullanımı hakkında uyarılarda bulundu. Gün boyunca yaklaşık 20 ayrı noktada 10 bin adet maske dağıtımı yapan polis ekipleri, sosyal mesafe ve maske kullanımını ihlal eden vatandaşlara da cezai işlem uyguladı.
Polis, Valilik, Sağlık ve Jandarma ekiplerinin bunca mücadelesini boşa çıkartan sorumsuz ve duyarsız bazı kişi veya kişiler kendi sağlıklarını hiçe saydıkları gibi vatandaşların da sağlığını tehdit ediyorlar. İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin kendilerine maske dağıtımı yapmasından duydukları memnuniyeti dile getiren vatandaşlar polislere teşekkür ettiler.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum