Taciz mesajlarıyla gündem olan Ece Ronay Mehmet Ali Erbil davasını kazandı haberi

Tiktok fenomeni Ece Ronay, Mehmet Ali Erbil'in kendisine attığı mesajları sosyal medya hesabından yayınlamış, meşhur şovmenden 'taciz' ve 'hakaret' nedeniyle şikayetçi olmuştu.

Taciz mesajlarıyla gündem olan Ece Ronay Mehmet Ali Erbil davasını kazandı haberi
23 Mayıs 2022 - 11:09

Tiktok fenomeni Ece Ronay, Mehmet Ali Erbil'in kendisine attığı mesajları sosyal medya hesabından yayınlamış, meşhur şovmenden 'taciz' ve 'hakaret' nedeniyle şikayetçi olmuştu. Bu süreçte Ronay ’a çoğu kişi takviye olmuş, bazı TV kanallarında ise genç fenomen hakkında ‘hakaret ’ içeren açıklamalar yapılmıştı. O programların Youtube platformunda paylaşılması üstüne Ece Ronay, ‘hakaret ’ taşıyan videoları uyandırmak için harekete geçti.

Ronay, Adana ’da Avukat Oğuzhan Yeni'nin aracılığıyla mart ayında dava açtı. Gaziantep 4. Sulh Cinayet Hakimliği ’nce görülen davada 13 Mayıs tarihinde karar çıktı ve mahkeme ‘hakaret ’ içeren videoların kaldırılmasına karar verdi.

"MAHKEME 7-8 VİDEOYA ERİŞİM ENGELİ GETİRDİ"

Avukat Oğuzhan Yeni, “Ece Hanım'ın Mehmet Ali Erbil ile olan taciz iddiası dosyasında ‘hakaret ’ içeren söylemlerin olduğu televizyon kanallarına görüntülerin kaldırılması için ulaştık. Ama o kanallar görüntüyü kaldırmadı. Biz de Gaziantep 4. Sulh Suç Oluşturan Hakimliği ’ne erişim engeli getirmesi için dava açtık. Duruşma de kararı verdi, 7-8 videoya erişim engeli getirdi. Kararı şimdi kendilerine gönderdik. En kısa sürede videoların kaldırılmasını bekliyoruz, eğer kalkmazsa tekrardan yasal sürecimiz devam edecek” biçiminde konuştu.

"KADINA ŞİDDET SADECE FİZİKSEL OLMUYOR"

Avukat Yeni, “Kadına şiddet sadece bedensel olmuyor. Kadına güç böyle televizyon üzerinden de olabiliyor. Herkes böyle olaylarda mahkemeye başvurup, hakkını aramalı. Mahkeme çok güzel bir karar verdi” ifadelerini kullandı.

"O İŞ KAPANDI"

'Karpuz' isimli şarkısıyla popüler olan Ece Ronay'ın klibinde rol alan Mehmet Ali Ebil, geçtiğimiz aralık ayında yaptığı açıklamada, "O iş kapandı gitti, duruşma takipsizlik kararı verdi" demişti.

NE OLMUŞTU?

Mehmet Ali Erbil ile sosyal medya üzerinden tanışan Ece Ronay, Erbil'e klibinde oynamasını teklif etmiş ve 'Git Çatla' şarkısının klibi için ünlü şovmenle kamera karşısına geçmişti. Klibin yayınlanması ardından Instagram hesabından tanımlama yapan Ece Ronay, Erbil'in kendisine ''Bu gece yanınızda uyumak istiyorum'' ve ''Memelerini açıp TikTok'ta görünmek daha mı saygın?'' biçiminde mesajlar attığını belirtmiş ve tacize uğradığı için gözü yaşlı olduğunu duyurmuştu. Magazin gündemini sarsan olay sonrası Mehmet Ali Erbil, telefonunun menajerinde olduğunu bahis ederek ''Z kuşağının tuzağına düştüm'' demişti. Haftalar daha sonra olayla ilgili konuşan Mehmet Ali Erbil, ''İnsanın ara sıra böyle zaafları olabiliyor. Cümbür Cemaat beni böyle kabul etti konu zaten kapandı'' diyerek gündeme oturan taciz tartışmasına son noktayı koymuştu.

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum