Stajyer kıza kuaförde zincirleme cinsel istismar! Mahkemenin kararı isyan ettirdi

Çankaya ilçesinde 10'uncu derslik öğrencisi T.Ü., 4 Ağustos 2020 tarihinde kuaför salonunda staja başladı.

Stajyer kıza kuaförde zincirleme cinsel istismar! Mahkemenin kararı isyan ettirdi
30 Kasım 2021 - 14:55

Çankaya ilçesinde 10'uncu derslik öğrencisi T.Ü., 4 Ağustos 2020 tarihinde kuaför salonunda staja başladı. İş yeri sahibi O.Y., sözde T.Ü.'ye cinsel istismarda bulundu. T.Ü., durumu anlattığı ablası D.E. ile birlikte karakola artan bir şekilde davacı oldu. Gözaltına alınan O.Y., savcılıktaki ifadesinde, suçlamayı kabul etmediğini, T.Ü. ile emekçi-patron ilişkisi olduğunu öne sürdü. Hem O.Y., sosyal projelerde yer aldığını ve Instagram hesabında 20 bin takipçisinin olduğunu söyledi. Tutuklama talebiyle Ankara Sulh Canice Hakimliği ’ne sevk edilen O.Y., elektronik kelepçeli ev hapsi ile adli kontrol tedbiri uygulanarak tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

46710b965feccd7d83177fea69f019aa

'BİZE KORKTUĞU İÇİN SÖYLEYEMEMİŞ'

Abla D.E., 'çocuğun cinsel istismarı' ve 'kişiyi hürriyetinden mahrum kılma' suçlarından soruşturmanın sürdüğünü söyleyerek, şüphelinin özgür bırakılmasına karşı çıktı. D.E., "Kız kardeşim 3 ay staj gördüğü iş yeri sahibi tarafından tekrar tekrar istismara uğradı ve bunu bize korktuğu için söyleyemedi. Eve her geldiğinde bir sıkıntısı olduğunu biz anlıyorduk. Yemek yemiyordu, ağlıyordu, odasından çıkmıyordu. Vücudunda yaralar çıkmıştı. Bir sıkıntısı olduğunu karoser bundan böyle muhakkak ediyordu. Bir şeyler olduğunu o şekilde anladık. Bize anlatmaktan çekinmişti. Bir gün dayanamayıp ağlayarak başından geçenleri anlattı. Desteğimizi görünce rahatladı. Her şeyi anlattı. Çok korkmuş. Kardeşimi tehdit etmiş" diye konuştu.

'DAVANIN AÇILMASINI İSTİYORUZ'

D.E., davanın bir lahza önce açılması gerektiğini belirterek, "Kız kardeşim 10 ay içerisinde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kadar psikolojik yardım aldı. Okul, staj, meslek hayatı bitti. Sürekli bu olayı hatırlıyor. Psikolojik olarak çöktü. Evde şu an hap kullanıyor. Kardeşimin hayatı, sağlığı, çevresi her şeyi bitti. Biz artık davamızın açılmasını, aleyhinde tarafın cezasını almasını istiyoruz" diye konuştu.

UZAKLAŞTIRMA KARARI DEVAM EDİYOR

T.Ü.'nün ailesinin avukatı Murat Sönmez ise sürecin tamamlanmasını ve güvenilmez hakkında iddianame düzenlenip dava açılmasını istedi. Sönmez, "Müvekkilim 16 yaşında bir kız çocuğu. Savcılık tutuklama talebiyle Sulh Ceza Hakimliği ’ne sevk ediyor. Sulh Cinayet Hakimliği ’nce tutuklama talebi reddediliyor. Fakat yurt dışına çıkış yasağı ve elektronik kelepçe takılmak suretiyle konut hapsi veriliyor. Bu süreçte Aile Mahkemesi ’nden tarafımızca uzaklaştırma talebinde bulunduk ve 3 aylık periyotlarla 3 kere toplamda 9 aydır uzaklaştırma kararı aktif. Soruşturma 10 aydır devam etmekte. 10 aylık süreçte kamera ve HTS kayıtları istek edildi. Işlem uzadıkça aileye her yönden hasar veriyor. Temennimiz sürecin bir lahza önce tamamlanması ve şüphelinin hakkında iddianame düzenlenip dava açılması" dedi.

DHA

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum