SPK onayladı! İki dev şirket birleşiyor: Erciyas, Özbal'ı devralıyor!

Payları Borsa İstanbul'da Ana Pazar'da operasyon gören Özbal Boru'yu, Erciyas Çelik Boru Sanayi'nin tüm faal ve pasifini almasına karşın başvurusuna Anapara Piyasası Kurulu'ndan tasdik geldi. SPK'DAN ERCİYAS VE ÖZBAL'A ONAY SPK Haftalık Bülteni'nde bulunan bilgilere kadar, Erciyas Çe.

SPK onayladı! İki dev şirket birleşiyor: Erciyas, Özbal'ı devralıyor!
26 Kasım 2021 - 10:02

Payları Borsa İstanbul'da Ana Pazar'da operasyon gören Özbal Boru'yu, Erciyas Çelik Boru Sanayi'nin tüm faal ve pasifini almasına karşın başvurusuna Anapara Piyasası Kurulu'ndan tasdik geldi.

SPK'DAN ERCİYAS VE ÖZBAL'A ONAY

SPK Haftalık Bülteni'nde bulunan bilgilere kadar, Erciyas Çelik'in Özbal Çelik Boru'yu tüm faal ve pasifi ile devralması suretiyle, Erciyas Çelik bünyesinde birleşme işlemine ilişkin hazırlanan ilan metnine Kurul tarafından onaylama verildi.

Bültene kadar, Erciyas Çelik'in birleşme işlemine ilişkin olarak Manâlı Nitelikteki İşlemler ve Bölünme Hakkı Tebliği (ÖNİ Tebliği) zarfında, bölünme hakkının kullandırılması yükümlülüğünden dokunulmazlık verilmesi talebi ise Komite göre reddedildi.

'Birleşime İşlemi' nedeniyle, Borsa İstanbul'da operasyon görmeye başlayacak olan Erciyas Çelik'in 3 milyar TL belirtilmiş sermaye tavanı ile belirtilen anapara sistemine geçişine yönelik yapılan izin başvurusu ve Erciyas Çelik'in esas sözleşmesinde yapılacak değişiklerle ilgili başvurusuna ise SPK kadar verilen yanıtta şu ifadeler yer aldı:

Birleşme İşlemi ’nin gerçekleşmesi halinde Erciyas Çelik ’in 3.000.000.000 TL belirtilmiş sermaye tavanı ile açıklanmış anapara sistemine geçişine izin verilmesine ve Erciyas Çelik başlıca sözleşmesinin 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21, 22,2324,25,26,27,29 ve 30. maddelerinin değiştirilmesi ile 31,34 ve 36. maddelerinin çıkarılmasına ilişkin tadil metnine Kurulumuzca uygun gösterme verilmesine ve yerinde görüş verilen tadil metninin Erciyas Çelik ’in Birleşme İşlemi ’nin görüşüleceği genel komite toplantısında Birleşme İşlemi ile birlikte görüşülmesi ve oya sunulması gerektiği hususunda bilgilendirilmesine karar verilmiştir.

HWHFEDGASF

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum