Soylu ve Kirişçi Marmaris'te konuştu: "Yangın tamamen kontrol altına alındı" haberi

Tarım ve Orman Bakanı Kirişçi ile İçişleri Bakanı Soylu, Marmaris'te orman yangınındaki son durumla ilgili açıklamalarda bulunuyor.

Soylu ve Kirişçi Marmaris'te konuştu: "Yangın tamamen kontrol altına alındı" haberi
25 Haziran 2022 - 11:54

Tarım ve Orman Bakanı Kirişçi ile İçişleri Bakanı Soylu, Marmaris'te orman yangınındaki son durumla ilgili açıklamalarda bulunuyor. Tarım ve Orman Bakanı Kirişci, yaptığı açıklamada, yangın ayrıntılarıyla teftiş altına alındığını bildirdi. Bakan Soylu ise bir kere daha muhalefeti hedef aldığı açıklamasında, "Üç koyun gütmekten aciz halk bugün Türkiye'de siyasi muhalefeti değersiz hale getirmişlerdir" ifadelerini kullandı.

GÜNCEL 25.06.2022 10:42 Soylu ve Kirişçi Marmaris'te konuştu:

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Muğla'nın Marmaris ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangına ilişkin açıklamalarda bulunuyor. Orman yangınının ayrıntılarıyla yoklama edildiğini aktaran Kirişçi, soğutma çalışmalarının gün boyu süreceğini bildirdi.

Ekiplerin soğutma çalışmalarını sürdürdüğünü aktaran Kirişci, "Cumhurbaşkanı'mızın geçen günkü ziyaretlerinde sizinle paylaştığı o ihtiyatlı ifadelerini, artık yangının teftiş altına alındığı şeklinde revize edip, soğutma çalışmalarının da gün boyu ve ilerleyen günlerde devam edeceğini açıkça belirtmek isterim" diye konuştu.

Kirişci, şunları kaydetti:

"Ormanlarımızın içindeki doğal yaşamın parçası haline gelmiş varlıklarımızla canlarımızla ilgili kayıplarımız konusunda elimizde kesin bilgi olmadığı için bu üzüntümüzü belirterek, vatandaşımız noktasında insan can kaybı noktasında bir kaybımız olmadığını belirtmek isterim. Ormanın var olduğu günden beri insana ihtiyacı yoktu, kendi yaşamını sürdürdü. Ama gün geldi devran döndü modern yaşamın birtakım dayatmalarıyla insanın bu kere ormana katkı maddesi sağlaması gündeme geldi. İnsana ihtiyacı olmayan ormanın insanın desteğine katkısına ihtiyaç duyar haline geldi. Bu desteği ihtiyaç duymanın nedeni ahali olarak özensizliğimiz, dikkatsizliğimiz ya da asli davranışlarımız oldu."

SOYLU'NUN HEDEFİNDE MUHALEFET VAR

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise bölgedeki son duruma ilişkin yaptığı açıklamalarda muhalefeti hedef aldı. Soylu, "Üç koyun gütmekten aciz ahali bugün Türkiye'de siyasi muhalefeti kıymetsiz hale getirmişlerdir" diye konuştu.

Teferruatlar geliyor...

Günün Kayda Değer Manşetleri Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum