SON DAKİKA | Putin'den Ukrayna açıklaması: Kiev nükleer silah peşindeydi - kars haber

Son dakika: İkinci Dünya Savaşı'nda Nazi Almanya'sının yenilgiye uğratılmasının 77'inci yıldönümünde Rusya, Galibiyet Günü'nü bugün kutluyor.

SON DAKİKA | Putin'den Ukrayna açıklaması: Kiev nükleer silah peşindeydi - kars haber
09 Mayıs 2022 - 12:40

Son dakika: İkinci Dünya Savaşı'nda Nazi Almanya'sının yenilgiye uğratılmasının 77'inci yıldönümünde Rusya, Galibiyet Günü'nü bugün kutluyor. Bu yılki törenler Rusya'nın Ukrayna'nın işgali nedeniyle öbür bir özenle peşine düşüp takip edilirken Rus lider Putin ilgiyle beklenen açıklamayı yaptı. "Kiev nükleer tabanca peşindeydi" diyen Putin, "Ukrayna ’da yapmamız gerekeni yaptık. Özgürlük için yaptık" açıklamasını yaptı.

2

Putin'in açıklamasından satır başları:

"KİEV NÜKLEER SİLAH PEŞİNDEYDİ"

"Bizim için bu başarı fazla kutsaldır. Ölümsüz alayımızın torunları bugün aramızdadır. Fotoğraflarını taşımaktadırlar. Bir uzlaştırma önerge ettik lakin tümü boşa gitti. Batı ülkeleri bizi dinlemedi, bambaşka planları vardı. açıkça cezalandırmaya yönelik operasyonlara hazırlanıyorlardı. Kiev nükleer silah peşindeydi. Ukrayna ’da yapmamız gerekeni yaptık. Bağımsızlık için yaptık.

3 (1)

"ABD TARİHİ ÇARPITTI"

ABD, özellikle Sovyetler'in dağılmasından sonradan istisnai olarak egemenlikten söz etmeye başladı. Yandaşlarını etkileyemeye başladı. Her şeyi yutmak ister bir hareket içinde. Biz inançlarımıza, geleneklerimize, atalarımıza bağlıyız. Batı ise binlerce yıllık bu değerlerinden vazgeçti ve 2. Dünya Savaşı'nın kurbanlarını ayrı tanıtmaya başladı, tarihi çarpıttı.

ytryry

"RUS ASKERLERİ KENDİ TOPRAKLARI İÇİN SAVAŞIYOR"

Bugün Donbas'ın askerleri kendi topraklarında gönüllü olarak bizim askerlerimizle savaşmakta. 2. Dünya Savaşı'nın derslerini kimse unutmasın diye savaşmaktadırlar. Rus askerleri kendi toprakları için savaşıyor. Büyük anavatan savaşı bizim için çok büyük değere sahiptir. Bugün savaşçılarımız, askerlerimiz ayrı milletlerden olmalarına rağmen birlikte uğraş ediyorlar, savaşıyorlar. Rusya'nın gücü de burada. Daha önce dedelerimizin yürüttüğü mücadelenin benzerini yürütüyoruz. En önemlisi Rusya'nın egemenliğini gözetmek ve onun güvenliğini temin etmek."

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum