Son Dakika: İstanbul'da eğitime 1 günlük lodos arası

İstanbul Valiliği, adaleli rüzgar ve fırtına nedeniyle bütün eğitim kurumlarında yarın 1 gün süreyle "yüz yüze eğitim" faaliyetlerine ara verildiğini açıkladı. Valilik'ten yapılan açıklama şöyle: Meteoroloji 1.

Son Dakika: İstanbul'da eğitime 1 günlük lodos arası
29 Kasım 2021 - 21:30

İstanbul Valiliği, adaleli rüzgar ve fırtına nedeniyle bütün eğitim kurumlarında yarın 1 gün süreyle "yüz yüze eğitim" faaliyetlerine ara verildiğini açıkladı.

Valilik'ten yapılan açıklama şöyle:

Meteoroloji 1. Alan Müdürlüğünden alınan son verilere göre; ilimizdeki kuvvetli yel ve fırtınanın, bu gece yarısına dek 90-110 km/sa hızda devam ederek gece saatlerinden itibaren hızını birazcık azaltacağı ve yarın saat 18.00'e kadar 70-90 km/sa hızda sürdüreceği tahmin edilmektedir. İstanbullu vatandaşlarımızın ve öğrencilerimizin negatif hava koşulları sebebiyle mağduriyet yaşamamaları için Valiliğimizce; resmî-özel bütün okullar, halk eğitim merkezleri, olgunlaşma enstitüleri, özel öğretim kursları, motorlu araç sürücü kursları, değişik kurslar, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, resmî okullardaki destekleme ve yetiştirme kursları ile özel okullardaki destek kursları da dahil olmak üzere; tüm eğitim kurumlarında 'yüz yüze eğitim' faaliyetlerine 30 Kasım 2021 Salı günü 1 gün süreyle ara verilmiştir.

Millet kurum ve kuruluşlarında çalışan malûl ve engelliler ile hamile personelimiz de hem bir talimat ya da talebe gerek kalmaksızın, belirlenen tatil süresince idari izinli sayılacaklardır."

VALİ YERLİKAYA'DA PAYLAŞIM

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Sevgili hemşehrilerim; İstanbul ’da hayatı olumsuz etkilemeye devam eden lodos nedeniyle; Eğitim kurumlarımızda yüz yüze eğitime 30 Kasım Salı günü bir gün süreyle ara verilmiştir. Halk kurumlarında çalışan engelli ve hamile personel izinli sayılacaktır." ifadelerini kullandı.


Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum