Son Dakika: İstanbul'da eğitime 1 günlük lodos arası

İstanbul Valiliği, adaleli rüzgar ve kasırga nedeniyle bütün eğitim kurumlarında yarın 1 gün süreyle "yüz yüze eğitim" faaliyetlerine ara verildiğini açıkladı. Valilik'ten yapılan açıklama şöyle: Meteoroloji 1.

Son Dakika: İstanbul'da eğitime 1 günlük lodos arası
29 Kasım 2021 - 20:25

İstanbul Valiliği, adaleli rüzgar ve kasırga nedeniyle bütün eğitim kurumlarında yarın 1 gün süreyle "yüz yüze eğitim" faaliyetlerine ara verildiğini açıkladı.

Valilik'ten yapılan açıklama şöyle:

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğünden alınan son verilere kadar; ilimizdeki kuvvetli esinti ve fırtınanın, bu gece yarısına kadar 90-110 km/sa hızda devam ederek gece saatlerinden itibaren hızını azıcık azaltacağı ve yarın saat 18.00'e değin 70-90 km/sa hızda sürdüreceği tahmin edilmektedir. İstanbullu vatandaşlarımızın ve öğrencilerimizin negatif hava koşulları nedeniyle mağduriyet yaşamamaları için Valiliğimizce; resmî-özel bütün okullar, millet eğitim merkezleri, olgunlaşma enstitüleri, özel öğretim kursları, motorlu araç şoför kursları, değişik kurslar, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, resmî okullardaki destekleme ve yetiştirme kursları ile özel okullardaki yardım kursları da dahil olmak üzere; tüm eğitim kurumlarında 'yüz yüze eğitim' faaliyetlerine 30 Kasım 2021 Salı günü 1 gün süreyle ara verilmiştir.

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan malûl ve engelliler ile hamile personelimiz de keza bir direktifler veya talebe gerek kalmaksızın, belirlenen tatil boyunca yönetimle ilgili izinli sayılacaklardır."

VALİ YERLİKAYA'DA PAYLAŞIM

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya sosyal ağ hesabından yaptığı açıklamada, "Sevgili hemşehrilerim; İstanbul ’da hayatı olumsuz etkilemeye sürekli lodos nedeniyle; Eğitim kurumlarımızda yüz yüze eğitime 30 Kasım Salı günü bir gün süreyle ara verilmiştir. Kamu kurumlarında çalışan engelli ve gebe personel izinli sayılacaktır." ifadelerini kullandı.


Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum