Son dakika: Ergin Ataman'dan basın toplantısında büyük gönderme! "Yunan basını iyi duysun!" haberi

Basketbol THY EuroLeague'de Dörtlü Final'in basın toplantısı gerçekleştirildi. Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da yarın başlayacak organizasyona ev sahipliği yapacak Stark Arena'da düzenlenen basın toplantısına, Dörtlü Final'e kalan Anadolu Efes, Real Madrid, Barcelona ve Olympiakos.

Son dakika: Ergin Ataman'dan basın toplantısında büyük gönderme! "Yunan basını iyi duysun!" haberi
18 Mayıs 2022 - 19:50

Basketbol THY EuroLeague'de Dörtlü Final'in basın toplantısı gerçekleştirildi.

Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da yarın başlayacak organizasyona ev sahipliği yapacak Stark Arena'da düzenlenen basın toplantısına, Dörtlü Final'e kalan Anadolu Efes, Real Madrid, Barcelona ve Olympiakos takımlarının başantrenörleri ile birer oyuncuları katıldı.

Son kazanan Anadolu Efes'in başantrenörü Ergin Ataman, yaptığı açıklamada, üst üste 2. defa kazanan olmak istediklerini belirterek, "Geçen sezon kupayı galip gelmek olağanüstüydü. Kupayı her yerde kazanırsam fazla daha eğlenceli olacak. Yumrukları basketbolseverlerin önünde havaya kaldıracağım." ifadelerini kullandı.

"TAKIM OLARAK HAZIRIZ"

thumbs_b_c_a2cadb2c704af9c11116bd2a201a82c7

Bu sezona iyi başlayamadıklarını oysa toparlanarak Dörtlü Final'e kaldıklarını aktaran Ataman, "Fazla güç bir sezon oldu. Fazla başarılı bir takımım ve oyuncularım var. En manâlı dönemde reel oyunumuzu ortaya koymaya başladık. Kazanmak için buradayız. Kaldı iki. Buna ekip olarak hazırız. Bazı sakatlık problem yaşadık oysa şu an bütün kadro buradayız. Unvanımızı korumaya çalışacağız." diye konuştu.

"YUNAN BASINI BUNU İYİ DUYSUN"

thumbs_b_c_8f414c347c1c4f0b8a9c1f73973a1e0e

Ergin Ataman, Olympiakos ile yarın yapacakları yarı final maçına 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nda çıkacaklarına ilişkin, "Atatürk'ün Türk gençliğine armağan ettiği bir bayram. Türk ulusu için kayda değer bir bayram. Tüm Türk ulusunun bayramı kutluyorum. Zor bir maç olacak. İddialı bir koçum. Bunda da devam ediyorum. Kazanıp 19 Mayıs'ı coşkuyla 21 Mayıs'taki finale getirmek istiyoruz. 'Şampiyon olacağız' diyorum. Son şampiyonun başka bir iddiası olamaz. Özellikle Yunan basını bu kısmı iyi duysun." değerlendirmesinde bulundu.

Anadolu Efes'in ulusal oyuncusu Shane Larkin ise Avrupa'nın en büyük organizasyonunda bir kez daha kazanan edinmek istediklerini vurgulayarak, "Katiyen memnuniyet olmayan bir yapımız var. Hala için çok açız. Başantrenörünüz size güvendiğinde birbirinize inanıyorsunuz. En büyük farkımız bu. Bu sene de kupayı için çok büyük bir iştahımız var. Kupayı bir kez daha kazanıp evimize götürmek istiyoruz." şeklinde gösterme belirtti.

BARTZOKAS: "BÜYÜK BİR ONUR"

thumbs_b_c_69c525d2c5bc5e0cc1ddb4a13723edbf

Olympiakos Başantrenörü Georgios Bartzokas, Dörtlü Final'de kendilerine inanarak ve güvenerek oynamaları gerektiğini kaydetti.

Organizasyonun önemine dikkati çeken Bartzokas, "Dörtlü Final'de yer edinmek büyük bir övünç. Hiçbir şey abartmaya lüzum değil. Kendimize inanarak ve güvenerek oynamamız gerekli. Anın tadını çıkarmamız gerek. Çok kolay yok. Tek bir hedef için buradayız. Olympiakos, arzu çağırmak. Bunu biliyorum. Anadolu Efes 3-4 yıldır müthiş bir iş ortaya koyuyor. Ataman'a koskocoman hürmet duyuyorum. Kendi oyunumuza odaklanıyoruz. Elimizden gelenin en iyisini yapacağız." ifadelerini kullandı.

Yunan ekibinin deneyimli oyuncusu Georgios Printezis ise şu görüşleri aktardı:

"Burada elde etmek çok büyük bir iftihar ve imtiyaz. Taraftarlarımız ve şehrimiz için gurur kaynağı. Basit yok. Galip Gelmek da kolay olmayacak. Hedefimiz elimizden gelen en iyi çabayı ortaya belirlemek. Çok mutluyum. Her oyuncu ne yapması gerektiğini mükemmel biliyor. Bu takımın parçası olduğum için fazla şanslıyım. Kaç defa Dörtlü Final'de yer alırsanız alın her defasında öbür bir coşku yaşarsınız. Bunu yaşıyorum. Her defansında ayrı bir performans ortaya koyarsınız. Bir defa daha şampiyonluk şansımız var."

JASIKEVICIUS: "ÇOK BÜYÜK BİR MAÇ"

thumbs_b_c_58bd892fa8d6cddb0b7c569c1fc3b58d

Barcelona Başantrenörü Sarunas Jasikevicius, yarın Real Madrid ile çok önemli bir maça çıkacaklarını söyledi.

üst üste 2. kez Dörtlü Final'e kaldıklarını andıran Litvanyalı başantrenör, "koskocoman bir maç. Çok engebeli bir sezonun sonunda Dörtlü Final'deyiz. Umarım yarın akşam hazırlanmış bir şekilde maça çıkacağız. Maça iyi başlatmak çok büyük avantaj. Son saniyeye dek nasıl tepkime göstereceğinizi iyi bilmemiz lüzumlu. Bu diğer bir maç. İniş ve çıkışlar yaşanabilir. Toparlanmayı bilmek gerekli." diye konuştu.

Barcelona'nın Karadağ asıllı İspanyol oyuncusu Nikola Mirotic ise Dörtlü Final'in Sırbistan'da oynanacak olmasının kendisi için özel bir anlam taşıdığını belirterek, "Bu ülkeyi ne değin sevdiğimi çok iyi bilirler. Benim için çok özel olacak. Avrupa Ligi kupasını hiç kazanmadım. Fazla formdayız. Burada olmayı fazla istiyorduk. Umarım beklentilere cevap vererek yarın maçı kazanabiliriz. Dörtlü Final'de gözde yok. En kıymetli oyuncu ödülünü kazandığım için üzerimde ekstra bir zorlama yok. Alışılmış olduğum bir koşul. Daha iyi olmamı sağlıyor. Mütevazı olmaya çalışıyorum." ifadelerini kullandı.

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum