Samsun'daki 16 milyar TL'lik vurgunda Gezek kardeşleri yakalayan polislere ödül! 'Polisler rakamı anlamakta zorlandı' - kars haber

Samsun ’da rastlantı eseri mobil bankacılık uygulamasının açığını bulmaları sonucu 16 milyar TL ’yi hesabına aktaran R.G.

Samsun'daki 16 milyar TL'lik vurgunda Gezek kardeşleri yakalayan polislere ödül! 'Polisler rakamı anlamakta zorlandı' - kars haber
30 Mart 2022 - 17:19

Samsun ’da rastlantı eseri mobil bankacılık uygulamasının açığını bulmaları sonucu 16 milyar TL ’yi hesabına aktaran R.G. ve E.G. kardeşleri yakalayan Komiser Yakup Dülger, Komiser Yardımcısı Merter Ertaş, polis memurları Oktay Kulaksız, Eyüp Özerzurumlu, Abdullah Acerbaş, Abdurrahman Gökçe ve Ali Osman Çakıroğlu 'ayın polisi' seçilerek Samsun Valisi Zülkif Dağlı göre başarı belgesiyle ödüllendirildi. Ödül takdimi sonrası Vali Dağlı, kardeşlerin yakalanmasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

7 POLİSE ÖDÜL

Dünya tarihinin en büyük bankacılık vurgununda Samsun Valisi Dağlı, “7 polis memuru ve amirimizi galibiyet belgesiyle ödüllendirdik. Polis teşkilatımızı gerçekte hoş çalışıyor. Ilk Önce bunu açıkça belirtmek isterim. Bunun geçtiğimiz günlerde bir örneğini gördük. koskocoman bir rakam. Büyük bir dolandırıcılık vakasıydı. 16 milyar TL gibi koskocaman bir sayı. Bunu buradaki arkadaşlarımız önce tespitini yapıyorlar. Peşinde karakola götürmek suretiyle iş derinleşiyor. Ve bu şahısların bir üçkâğıt vakasının içerisinde olduğu anlaşılıyor" dedi.

Screenshot_21

''RAKAMI ANLAMAKTA ZORLANDIK''

Konunun adliyeye intikal ettirildiğini hatırlatan Vali Dağlı, "Bu doğrusu ülkemiz için büyük bir olaydı. Bu manada arkadaşlarımızı tebrik ediyoruz. Polis memurlarımız zaten rakamı anlamakta zorlandı. Bana intikal ettirildiğinde biz de zorlandık, 'Yanlış mı söyleniyor acaba' diye, lakin sayı dürüst ve muazzam bir rakam. Bu iyice rutin yoklama. Polisimiz doğrusu fazla aklıselim. Bu manada gözü açık. Onların bu ferasetiyle bu meslek hallolmuş oldu” diye konuştu. Ayın polisi seçilen polis memurlarının fotoğrafları Güvenlik Müdürlüğü binasının girişine asıldı.

(İHA)

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum