Sağlık kompleksi tamamlanıyor

Kars Yusuf Paşa Mahallesinde, Aile Sağlığı Merkezi, Toplum Sağlığı Merkezi, 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ve Ağız ve Diş Sağlığı Semt Polikliniği inşaatı tüm hızıyla devam ediyor.

Sağlık kompleksi tamamlanıyor
12 Temmuz 2020 - 09:45 - Güncelleme: 12 Temmuz 2020 - 09:48Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Kars Sağlık İl Müdürü Uzm. Dr. Zakir Lazoğlu, bu hizmetlerin 2020 yılında tamamlanacağını söyledi. 

4 yeni merkez hakkında da bilgi veren İl Müdürü Lazoğlu: “Yusufpaşa Aile Sağlığı Merkezi, Sağlıklı Aile Merkezi, Merkez Toplum Sağlığı ve 112 Acil Ambulans servisini içinde barındıracak olan birinci basamak sağlık merkezi kompleksi olarak planladığımız inşaatımız bu yıl sonunda hizmete girecek dedi. Şuanda yüzde 80 seviyelerinde yapım çalışmaları devam etmekte ve 2020 yılı sonunda da teslimatını düşünmekteyiz. Binamızın içerisinde 8 hekimlik Aile sağlığı merkezi olacak, Toplum Sağlığı merkezi dediğimiz ilimizdeki Halk sağlığı hizmetlerini merkez ve merkeze bağlı köylerde görev yürütmekte olan birimimizde orada olacak. Bunun dışında halkımızın rahatça başvurabildiği ücretsiz olarak yararlanabildiği sağlıklı hayat merkezimizde bu binamızda hizmet verecek.

Lazoğlu; Ağız ve Diş sağlığı merkezi, Çevre Sağlığı Hizmetleri ve danışmanlık hizmetleri verecek, ayrıca binamızın yapıldığı bölgenin tamamına hizmet verecek olan 112 acil Ambulans servisimizde yapılan binamıza taşınacak orada iki adet istasyonumuz olacak, yıl içerisinde tam kapasiteli olarak hizmete girecek. Ayrıca Sağlık Kompleksinde hamile olan payanlarımıza yönelik eğitimler verilecek bu eğitimler sonucunda başarılı gebelik yaşadığına dair belge verilecektir açıklamasında bulundu.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum