'Petrol fiyatlarındaki artış kasıtlı' iddialarına rakamla cevap verdiler: 3 milyon varilden fazla... haberi

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Enerji Bakanı Suheyl el-Mezrui, ülkesinin jurnal petrol üretiminin 3 milyon varilin üzerine çıktığını bildirdi. Ülkenin devlete ait haber ajansı WAM'da bulunan habere tarafından Mezrui, BAE'nin petrol üretimine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. BAE'.

'Petrol fiyatlarındaki artış kasıtlı' iddialarına rakamla cevap verdiler: 3 milyon varilden fazla... haberi
28 Haziran 2022 - 16:12

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Enerji Bakanı Suheyl el-Mezrui, ülkesinin jurnal petrol üretiminin 3 milyon varilin üzerine çıktığını bildirdi.

Ülkenin devlete ait haber ajansı WAM'da bulunan habere tarafından Mezrui, BAE'nin petrol üretimine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

BAE'nin günlük petrol üretiminin 3 milyon varilin üstüne çıktığını aktaran Mezrui, bunun da Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı bazı imalatçı ülkelerden oluşan OPEC+ grubundaki BAE için belirlenen jurnal 3,168 milyon varillik üretimin tavanına yakında olacak olan bir oran olduğuna muhabere etti.

BAE'li Bakan Mezrui, ülkesinin OPEC+ grubuyla varılan anlaşmaya süresinin sonuna kadar yan kalacaklarının altını çizdi.

iStock-1383022713

OPEC TOPLANIYOR

Petrol fiyatlarının düşmemesi için BAE ve öteki üretici ülkelerde üretimin düştüğü yönünde iddialar gündeme gelmişti.

OPEC'e üye ülkelerin yarın gerçekleştirmesi planlanan toplantısından daha sonra OPEC+ grubunun da küresel petrol piyasalarındaki gelişmeleri ele almak üzere 30 Haziran'da buluşma yapması bekleniyor.


Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum