Öğretmen ataması ne zaman? Öğretmen ataması olacak mı? 2022 Öğretmen ataması ne zaman olur? - kars haber

Öğretmen atamaları şüphesiz milyonlarca öğretmenin gündemini yaratıcı en kayda değer konuların başında geliyor.

Öğretmen ataması ne zaman? Öğretmen ataması olacak mı? 2022 Öğretmen ataması ne zaman olur? - kars haber
30 Mart 2022 - 12:53

Öğretmen atamaları şüphesiz milyonlarca öğretmenin gündemini yaratıcı en kayda değer konuların başında geliyor. Bu konu ile ilgili geçtiğimiz haftalarda tayin müjdesini açıklayan Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer "Şu lahza fazla detaya girmiyorum fakat ‘ödev olmayacak ’ spekülasyonunu ortadan kaldırmış olalım. Atama olacak” biçiminde konuşmuştu. Öğretmen atamalarına karşın detaylı bilgilere haberimizden ulaşabilirsiniz...

2022 ÖĞRETMEN ATAMASI OLACAK MI?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Şu lahza fazla detaya girmiyorum lakin ‘atama olmayacak ’ spekülasyonunu ortadan kaldırmış olalım. Tayin olacak” dedi. 2021 KPSS atamalarının yapılacağını gösteren Bakan Özer, "Açtığımız okulların hepsine öğretmenlerimiz atanacak. " dedi.

ÖĞRETMEN ATAMASI NE SÜRE?

Bakan Mahmut Özer'in açıklaması şöyle; "Biz hoca istihdamını önemsiyoruz. Açtığımız okulların hepsine öğretmenlerimiz atanacak. 2021 KPSS ataması elbet olacak. En fazla ihtiyacı olan okula en fazla ücreti, ödenek aktarımını yaptık. Bizim okullarımızın ihtiyaçlarını karşılamaya dair sorunumuz yok. Bu yıl yapılacak hoca ataması için çalışmaların devam ettiğini de söyleyen Özer, “Hoca ataması yapacağız. Görev takviminin ilerleyen haftalarda Milli Eğitim Bakanlığı kadar netleşmesi bekleniyor."

Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 29 Mart tarihinde katıldığı bir canlı yayında atamalar hakkında şunları söylemişti; "Biz öğretmen istihdamını önemsiyoruz. Açtığımız okulların hepsine öğretmenlerimiz atanacak. 2021 KPSS ataması elbet olacak. En fazla ihtiyacı olan okula en fazla ücreti, tahsis aktarımını yaptık. Bizim okullarımızın ihtiyaçlarını karşılamaya dair sorunumuz yok."

HOCA ATAMASI KADRO VE BRANŞ DAĞILIMI BELLİ OLDU MU?

Devir takvimi ile beraber kadro ve branş dağılımı netlik kazanmış olacak. Ocak ayında yapılan 15 bin öğretmen atamasında lahza fazla atama 2 bin 175 kişiyle sınıf öğretmenliği alanında olmuştu. Bin 755 kontenjan özel eğitim öğretmenliği, bin 302 kontenjan da mektep öncesi öğretmenliğine ayrıldı. Öğretmenlik için atamaya esas teşkil eden 110 alandan her biri için de kontenjan belirlendi.

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum