Muharrem İnce'den Ümit Özdağ'a destek sonrası flaş gelişme! Hatay Valiliği giriş yasağını kaldırdı, İnce yarı yoldan döndü haberi

Hudut güvenliğiyle alakalı çıkışıyla büyük bir gündem yaratan Başarı Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Hatay'da sınıra artan bir şekilde sembolik olarak mayın koyacağını açıklamıştı.

Muharrem İnce'den Ümit Özdağ'a destek sonrası flaş gelişme! Hatay Valiliği giriş yasağını kaldırdı, İnce yarı yoldan döndü haberi
27 Haziran 2022 - 22:05

Hudut güvenliğiyle alakalı çıkışıyla büyük bir gündem yaratan Başarı Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Hatay'da sınıra artan bir şekilde sembolik olarak mayın koyacağını açıklamıştı. Özdağ, Hatay girişinde jandarma kadar durdurulmuş ve Valilik kararı gerekçe gösterilerek kente alınmamıştı. Bunun üzerine bulunduğu yerden ayrılmama kararı alan Özdağ, yardım için de çağrıda bulunmuştu. Özdağ'a Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'den destek geldi. Bu takviye kararının gerisinde flaş bir gelişme daha yaşandı. İşte teferruat...

ö1

İNCE'DEN ÖZDAĞ'A TAKVIYE

SOSYAL AĞ hesabından tanımlama yapan İnce, Özdağ'ın Hatay'a alınmamasını kınamış ve destek için Hatay'a doğru yola çıktığını duyurmuştu. İnce açıklamasında "Başarı Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ’ın Hatay ’a alınmamasını kınıyorum. Kendisine desteklemek için Ankara ’dan Hatay ’a yola çıkıyorum." ifadelerini kullanmıştı.

ÖZDAĞ'DAN İNCE'YE YANIT

İnce'nin paylaşımını alıntılayan Özdağ ise "Memleket Partisi Genel Başkanı Sayın Muharrem İnce ’ye desteği için teşekkür ediyorum. İyi yolculuklar sayın İnce bekliyoruz." demişti.

ÖZDAĞ'DAN BİR AÇIKLAMA DAHA

Yaşanan son gelişmelerin arkasından Erzin'de yorumlama yapan Ümit Özdağ, Hatay Valiliği'nin yasağı kaldırdığını duyurdu ve Antakya'ya içten yola çıktı. Özdağ'ın Hatay'ın merkez ilçesi Antakya'da izah etme yapması bekleniyor.

MUHARREM İNCE YOLDAN DÖNDÜĞÜNÜ DUYURDU

Hatay Valiliği'nin yasağı kaldırdığını duyurmasının peşinde Muharrem İnce'den yeni tanımlama geldi.

İnce, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

"Sayın Ümit Özdağ aradı, Valiliğin Hatay ’a giriş yasağını kaldırdığını söyledi. Teşekkür etti. Kendisinin de döneceğini söyledi. Ben de Niğde yolundan geri dönüyorum.

Hatay vatan toprağıdır. Bizi vatanımızda kendi topraklarımıza almayacak bir kuvvet hemen şimdi dünyaya gözlerini açmadı."

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum