Mehmet Büyükekşi: "Futbolun güzelliklerinin konuşulduğu bir sezon diliyorum"

Türkiye Futbol Federasyonu Mehmet Büyükekşi, Türkiye Cumhuriyeti'nin ve TFF'nin kuruluşunun 100. yılında futbolun güzelliğini anlatan maçların temiz, adil, eşit, şeffaf ve izlemesi keyifli olmasını istediklerini belirtti. abartılardan bahsedilmiyor.

Mehmet Büyükekşi: "Futbolun güzelliklerinin konuşulduğu bir sezon diliyorum"
06 Ağustos 2022 - 00:16
Mehmet Büyükekşi: “Futbolun güzelliklerinin konuşulduğu bir sezon diliyorum”, En son ajansdan gelen bilgilere göre: Türkiye Futbol Federasyonu Mehmet Büyükekşi, Türkiye Cumhuriyeti'nin ve TFF'nin kuruluşunun 100. yılında futbolun güzelliğini anlatan maçların temiz, adil, eşit, şeffaf ve izlemesi keyifli olmasını istediklerini belirtti. abartılardan bahsedilmiyor.
Spor Toto Süper Lig'in açılış maçında İstanbulspor ile Trabzonspor karşı karşıya gelirken, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi maçın ardından basına açıklamalarda bulundu. 2022-2023 Süper Lig sezonunun başarılı ve mutlu geçmesini isteyen Büyükekşi, "Bugün Trabzonspor geçen yılın şampiyonu ve bu maça ilk maç olduğu için geldik. Oyuncularımıza, hakemlerimize ve kulüplerimize moral vermesi için çiçek verdik. Hakemlerimizin özellikle bu dönemde çok dikkatli olmalarını ve bundan sonra yapacakları yönetimlere başlamalarını istiyoruz. Cüneyt Çakır hocamız emekli olmuştur. Ona jübile maçını özel yapacağımızı söyledim. Spor hayatına bundan sonra hakem antrenörü olarak devam edecek. Ülkeden bir hakemle 1 yıllık sözleşme yaptık. Cüneyt'in hocası Cüneyt Çaklar'ı eğitmek istediğini söyledi, onu memnuniyetle karşıladık. Cüneyt'in hocası olarak gelecek hayatımızda tüm hakemlerimiz için bir jübile yaratıyoruz. Özellikle Türkiye'de Süper Lig her zaman herkesten büyük beklentilerle başlar. Bunlara cevap vermek gerekirse bu yıl özellikle 2023 yılında Cumhuriyetin 100. yılı ve aynı zamanda TFF'nin kuruluş yıl dönümü. Maçların futbolun güzelliklerinin tartışıldığı, çok konuşulmadığı, temiz, adil, eşit, şeffaf ve herkesin izlemesi keyifli 100. edisyona yakışır olmasını istiyoruz. Önümüzdeki günlerde kazasız bir şekilde bitmesini istiyoruz. Avrupa'da mücadele edecek takımlarımız var. Trabzonspor, Fenerbahçe, Başakşehir, Konyaspor ve Sivasspor. Bu takımlara Avrupa maçlarında başarılar diliyorum. Ülkenin puanı için önemli. Sonraki maçlarda iyi bir başarı gösteriyorlar. Son 3 takımımız başarılı sonuçlar elde etti. Fenerbahçe 3-0 kazandı. Başakşehir 3 gol kaydetti. Konyaspor berabere kaldı. Yollarına bu şekilde devam etmelerini istiyoruz."

"Amacımız kadınları, çocukları ve gençleri buluşturmak"
Büyükekşi, "Bugün burası İstanbulspor'un sahası. Maalesef İstanbulspor yeterli değil. Anadolu'daki taraftarları maça davet etmede bu konserler çok daha etkili olacaktır. Amacımız öncelikle kadınlara, gençlere ve çocuklara ilgi göstermektir. Bunu yapabilirsek tribünlerde daha güzel şeylere tanık olacağız. Ayrıca dışarıda birçok etkinlik planlıyoruz. Özellikle Anadolu'da haftanın oyununa ve aynı günkü konsere yer vermek istiyoruz. Saha dışında da etkinlikler düzenlemek, festival ve adil bir atmosfer yaratmak istiyoruz. O şehrin güzelliklerinin yöresel ürünlerin satılacağı, hediyelerin verileceği maçlara dönüşmesini temenni ediyoruz."

Geniş bir şekilde, Mehmet Büyükekşi: “Futbolun güzelliklerinin konuşulduğu bir sezon diliyorum” başlıklı ajandan gelen haberin bilgisi verildi. Buna benzer daha fazla haberlere aşağıya kaydırarak görebilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum