MASKE YASAĞI! Maske yasağı tamamen kalktı mı? Maske yasağı otobüslerde ve hastanelerde kalktı mı? haberi

Maske yasağı konusu son günlerin en çok aranılan konularından birisidir.

MASKE YASAĞI! Maske yasağı tamamen kalktı mı? Maske yasağı otobüslerde ve hastanelerde kalktı mı? haberi
25 Mayıs 2022 - 11:15

Maske yasağı konusu son günlerin en çok aranılan konularından birisidir. Toplu nakliye ve hastanelerde maske zorunluluğunun kaldırılıp kaldırılmadığı son gelişmeler yakından takip ediliyor. Konu hakkında izah etme yapan Bakan Koca, "Uzun süredir beklediğimiz gün geldi. Vaka sayısı 1.000 ’in altına düştü. Vefat sayımız ise 5. Vaka sayısı üç gün tekrar tekrar binin aşağıda gerçekleştiğinde, maske kullanımı toplu taşımada da gerekli değil hür olacak." açıklamasında bulundu. Peki maske yasağı iyice kalkacak mı? İşte cevaplar...

MASKE YASAĞI ADAMAKILLI KALKACAK MI?

Maske yasağı için 22 Mayıs akşamı izah etme yapan Fahrettin Koca, toplu taşımada zorunluluğu aralıksız yasaklanmış için detayları duyurdu. Fahrettin Koca'nın konuyla ilgili açıklaması şu şekilde;

Uzun süredir beklediğimiz gün geldi. Olgu sayısı 1.000 ’in altına düştü. Ölüm sayımız ise 5. Olgu sayısı üç gün defalarca binin altında gerçekleştiğinde, maske kullanımı toplu taşımada da zorunlu değil hür olacak. Daha düşük sayıların haberini atamak dileğiyle!"

MASKE YASAĞI! Maske yasağı tamamen kalktı mı? Maske yasağı otobüslerde ve hastanelerde kalktı mı?

22 Mayıs 2022 tarihinde açıklanan günlük Türkiye tablosunda olgu sayısı 905, 23 Mayıs 2022 tarihinde yayınlanan tabloda ise vaka sayısı 922 olarak kaydedildi. Sağlık Durumu Bakanı Koca 22 Mayıs Pazar günü Twitter'dan yaptığı açıklamada üç gün arkadaki arkada olgu sayısının binin altına inmesi halinde maske kullanımının toplu taşımalarda hür olacağını bildirdi.

Oysa 24 Mayıs'ta yayınlanan tabloya göre koronavirüs vaka sayısı 1.304 oldu. Bu bilgilere tarafından maske yasağı demin kaldırılmadı.

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum