Manavgat'ta orman yangını çıkaran sanığa 15 yıl hapis cezası haberi

Manavgat'ta orman yangını çıkardığı için tutsak yargılanan Semih Kuloğlu, 15 sene hapse hükümlü edildi.

Manavgat'ta orman yangını çıkaran sanığa 15 yıl hapis cezası haberi
18 Şubat 2022 - 20:42

Manavgat'ta orman yangını çıkardığı için tutsak yargılanan Semih Kuloğlu, 15 sene hapse hükümlü edildi.

Manavgat'ta orman yangını çıkaran sanığa 15 yıl hapis cezası

Antalya'nın Manavgat ilçesinde 3 farklı yerde orman yangını çıkardığı iddiasıyla yargılanan davalı 15 sene hapis ve 25 bin lira para cezasına çarptırıldı.

Manavgat 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutsak yargılanan Semih Kuloğlu, cezaevinden Ses ve Bakış Bilişim Sistemi (SEGBİS) yoluyla katıldı.

Duruşmada söz bölge sanık avukatı Zehra Sadık, aleyhe olan hususları kabul etmediklerini belirterek, müvekkilinin beraatini talep etti.

Son sözü sorulan sanık Semih Kuloğlu da bir diyeceği olmadığını ifade ederek, beraatini istedi.

Kararını açıklayan duruşma heyeti, sanık Semih Kuloğlu'nu "bilerek orman ışıklandırma" suçundan 12 yıl hapis ve 1000 gün adli para cezası ile cezalandırılmasına hükmetti.

Sanığın eylemini bir kabahat işleme kararı dahilinde farklı zamanlarda pat diye fazla gerçekleştirmesi sebebiyle cinayet artırılarak 15 yıl hapis ve 1250 gün karşılığı 25 bin lira adli para cezasına yükseltildi.

Duruşma heyeti sanığın cezasında herhangi bir indirim uygulamadı.

NE OLMUŞTU?

Manavgat'ta 28 Temmuz 2021 tarihinde başlayan ve 6 Ağustos 2021 tarihinde söndürülen büyük yangınların peşinde, 18 Eylül 2021 tarihinde Sorgun Mahallesi'ndeki çamlık alanda 3 bambaşka yerde meydana çıkan yangın, havadan ve karadan müdahaleyle söndürülmüştü. Orman ekipleri, ormanı çakmakla yakmaya çalışan Semih Kuloğlu'nu suçüstü yakalamıştı. Gözaltına alınan şüphelinin 14 Eylül'de de Sorgun ormanlık alanda meydana çıkan ve takriben bir dönüm alanın hasar gördüğü yangını da başlattığı belirlenmişti.

Uyuşturucu ve adam yaralama suçlarından sabıkası bulunan şüphelinin, ilk ifadesinde Side Mahallesi'nde 1 Eylül'de yanan evine dikkati çekmek ve sesini duyurmak amacıyla yaktığını ileri sürmüştü.

Semih Kuloğlu, çıkarıldığı nöbetçi sulh suç oluşturan hakimliğince tutuklanmıştı.

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum