Kız öğrenci yurdunda skandal uyarı yazısı: 'Erkeklerle yurt etrafında vedalaşmayın' haberi

Amasya devlet kız öğrenci yurdunda skandal bir durum yaşandı.

Kız öğrenci yurdunda skandal uyarı yazısı: 'Erkeklerle yurt etrafında vedalaşmayın' haberi
27 Haziran 2022 - 10:20

Amasya devlet kız öğrenci yurdunda skandal bir durum yaşandı. Yurt görevlileri koridorlara etik duyurusu astı. Duyuruda kızların erkekler ile yurt civarda vedalaşmaması, kılık kıyafetlerine uyarı etmeleri istendi.

AKTÜEL 27.06.2022 10:08 Kız öğrenci yurdunda skandal uyarı yazısı: 'Erkeklerle yurt etrafında vedalaşmayın' Resim: KYK

Amasya ’da bulunan Hüsnüşah Hatun Kız Öğrenci Yurdu ’nda, yurtta kalan öğrencilere karşın uyarı çeken bir bildiri paylaşıldı. Yurt yönetimi, yurttaki öğrencilerin dikkatine sunduğu duyuruda skandal ifadeler yer aldı.

KRT ’nin haberine göre, Duyuruda bulunan maddelerde, kız öğrencilerden giyinip soyunurken perdenin kapalı olmasına özen göstermeleri, bahçeye iç çamaşırı ile inmemeleri, erkek arkadaşları ile yurt çevresine girmeden vedalaşmaları, yurda son giriş saatinde ise kesinlikle erkek arkadaşlarla vedalaşma yapılmaması istendi. Yurt yönetimi bu kararları ‘toplumun genel ahlak kurallarını ’ gözeterek aldığına muhabere etti. Duyuruda bir kız öğrencinin erkek arkadaşı ile vedalaşmasının mahalledeki çocukların ahlakını bozacağına şive yapıldı.

Duyurunun sonunda ise semt sakinlerinin şikâyetleri sonucu bu uyarıların yapıldığı paylaşıldı.

"PAVYONDA GİBİ GİYİNİYORSUNUZ"

Yurtta kalan ve ismini saptamak istemeyen bir öğrenci ise yurttaki bayan emniyet görevlisinin geçmişte kızlara “Pavyonda gibi giyiniyorsunuz” dediğini aktardı. resmi bir yurtta, yönetimin kız öğrencilere yönelik bu baskıcı tavırları diğer kız yurtlarında durumun ne olduğuna karşın endişe yaratan soru işaretleri doğurdu. Aynı öğrenci, bu duyurudan rahatsız olduğunu belirtti.

kiz-ogrenci-yurdunda-skandal-uyari-yazisi-erkeklerle-yurt-etrafinda-vedalasmayin-1033847-1.

Günün Manâlı Manşetleri Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum