Kars'ta özel çocuklar Dünya Engelliler Günü'nde sahne aldı

Vali Polat programda yaptığı konuşmada, “Biz böyle bir iman ve inançla yetiştirildik ve inşallah yeni nesillerimizi de aynı iman ve inançla yetiştireceğiz. Emanetimize devletimiz de sahip çıkacak, bizler de sahip çıkacağız.” dedi.

Kars'ta özel çocuklar Dünya Engelliler Günü'nde sahne aldı
04 Aralık 2023 - 09:45


Kars’ta 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında düzenlenen programda 48 özel çocuk sahne aldı. Müzik ve şiir dinletisi, dans ve Kafkas ve Zeybek gösterileri ile tiyatro sahneleyen çocuklar, izleyicilere keyifli dakikalar yaşattı.

Kars Engelsiz Yaşam Merkezinde düzenlenen program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Programda merkezde bulunan 48 öğrenci ‘Hoş gelişler ola Mustafa Kemal Paşa’ ve ‘Ateş Böceği’ dans, Zeybek, Kafkas, ‘Kırmızı Başlıklı Kız’ tiyatro gösterisi ve müzik dinletisi sahnelendi.

Programa, Kars Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ziya Polat, Kars Milletvekili Adem Çalkın, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Kapu, Kars Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Doğan Aydın, Jandarma Komutanı Albay Fatih Cemal Kiper, özel çocuklar ve aileleri ile davetliler katıldı.

Engelli bireylerin hem devletimize hem de milletimize emanet olduğunu söyleyen Vali Polat, “Bugün, sevginin engelleri, yüreklerimizi yavrularımıza aştığımız gün. Allah’a şükür devletimiz, sosyal devlet anlayışı gereği engelli vatandaşlarımızın her daim yanında. Maddi anlamda yanında, tabi ki manevi anlamda da yanında. Biz onları rabbimizin bir emaneti olarak görüyoruz. Biz böyle bir iman ve inançla yetiştirildik ve inşallah yeni nesillerimizi de aynı iman ve inançla yetiştireceğiz. Emanetimize devletimiz de sahip çıkacak, bizler de sahip çıkacağız. Rabbim onlara hayırlı ömürler versin. Onlara hizmet etmenin duasını bizlere nasip etsin. Biz onlara her daim yanında olduğumuzu biliyoruz ama göstermeliyiz, sadece 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde değil 12 ay aklımızda ve kalbimizde de onlarla beraber yaşamak gerektiğini biliyoruz. Tekrar yolları ve bahtları açık olsun, devletimize ve milletimize emanetler.” dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum