Kars'ta asfalt hız kesmiyor

Kars Belediye Başkanlığı’na Vali Türker Öksüz’ün “kayyum” atanmasının ardından geçen 1 yıllık sürede kenttin önemli sorunları tespit edildi. Tespit edilen sorunların öncelik sırasına göre ele alındı.

Kars'ta asfalt hız kesmiyor
23 Kasım 2021 - 09:16


Borç yükü altında kıvranan belediye, bir taraftan borçlarını öderken, diğer taraftan da vatandaşlara hizmet vermeye çalıştı. Belediyenin imkanlarını bilen Vali/Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz, adeta Ankara’yı mesken belledi. Ankara’da ilgili bakanlıklarla görüşen Öksüz, Kars’a araç, gereç ve maddi destek sağlamayı başardı.
Devletin imkanlarını arkasına alan Vali/Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz, kentti 2021 yılında şantiyeye çevirdi. Hemen hemen bütün cadde ve sokaklara kazma vuran belediye, başta alt yapı olmak üzere kentin ana ve ara caddelerinde yol, kaldırım ve alt yapı çalışmaları başlattı. Mevsimin kısalığını da göz önene alan belediye kısa sürede yolları yapmayı başardı. Havaların sıcak ve güneşli gitmesini iyi değerlendiren belediye ekipleri, kenttin en önemli sorunlarından birisi olan yol, sorununda önemli mesafe kat etti. Şehir merkezi ve ara mahalle ve sokaklarda yapılan sıcak asfalt ve kilit parke taş yol, yıllardan beri belediye hizmetleri almayan vatandaşların yüzünü güldürdü.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum