"Kardeşlik Destanı Dans Gösterisi" İstanbul'da 21 Mayıs'ta sahnelenecek haberi

Tiyatro ve dansın buluştuğu Kardeşlik Destanı Dans Gösterisi, Türk topluluklarının müşterek değerlerini odak noktasına alarak, Türk kültürünün zenginliklerini anlatıyor.

"Kardeşlik Destanı Dans Gösterisi" İstanbul'da 21 Mayıs'ta sahnelenecek haberi
18 Mayıs 2022 - 19:54

Tiyatro ve dansın buluştuğu Kardeşlik Destanı Dans Gösterisi, Türk topluluklarının müşterek değerlerini odak noktasına alarak, Türk kültürünün zenginliklerini anlatıyor. Türkiye ve Azerbaycan'dan 100 sanatçının sahne alacağı ağırlama, 21 Mayıs'ta Ülker Sports Arena'da öncelikle İstanbullu izleyiciyle buluşacak.

Tiyatro ve dansın tek bir çatı aşağı buluşturulduğu Kardeşlik Destanı Dans Gösterisi, ozan-âşık sanatı, destanlar, müzik folkloru, tasavvuf, tarihsel kahramanlıklar ve Türk topluluklarının müşterek değerlerini sahneye taşıyor. Türkiye ve Azerbaycan ’dan 100 dansçının yer aldığı misafir etme 12 öbür hikayeden ve iki perdeden oluşuyor.

YOLCULUĞU DEVAM EDECEK

image (4)

120 dakika süren gösterinin yapımcılığını Cantürk Alagöz'ün, müziklerini Taner Demiralp, kostüm tasarımını Sibel Danış, kostüm uygulamasını ise Tahir Bakkal üstleniyor. Ziyafet, İstanbul'daki prömiyerin arkasından Ankara, Mersin, Adana, Bursa, Eskişehir ile Türkiye turnesine devam edecek.

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum