Kabine toplanıyor: Masada sığınmacıların da yer aldığı 3 konu başlığı var - kars haber

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün AKP ’li Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanıyor.

Kabine toplanıyor: Masada sığınmacıların da yer aldığı 3 konu başlığı var - kars haber
09 Mayıs 2022 - 10:41

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün AKP ’li Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanıyor. Toplantıda sığınmacılarla ilgili tartışmalar en kayda değer gündem maddesi olurken, masada idareli gelişmeler ve Rusya-Ukrayna Savaşı da olacak.

GÜNCEL 09.05.2022 09:47 Kabine toplanıyor: Masada sığınmacıların da yer aldığı 3 konu başlığı var

Kabine Toplantısı bugün AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde toplanacak.

Toplantıda, 1 milyon Suriyeli için hazırlanan ‘geri dönüş projesi ’nin değerlendirilmesi ve konuya ilişkin takvimin masaya yatırılması bekleniyor.

Erdoğan, geçtiğimiz günlerde "Tehlikesiz bölgelere 500 bin Suriyeli geri dönüş yapmıştır. Briket evler, bu adımlardan biriydi. 1 milyon Suriyeli kardeşimizin gönüllü geri dönüşünü sağlayacak yeni bir projenin hazırlıkları içindeyiz. Azez, Cerablus, Tel Abyad ilk olarak olmak üzere 13 bambaşka bölgede lokal meclislerde yürüteceğimiz proje oldukça geniş kapsamlıdır" ifadeleriyle Suriyelilerin geri dönüşü için bir projeyeilişkin araştırmalar yürütüldüğünü açıklamıştı.

Rusya ve Ukrayna arasındaki aralıksız savaş ve yöresel gelişmeleri de Kabine Toplantısı ’nın bir diğer gündem maddesi olacak. Bölgede yaşananlar, insani yardımlar ve röportaj trafiği değerlendirilecek.

Toplantıda ayrıca ekonomideki son gelişmeler değerlendirecek. Fiyat artışlarıve enflasyonla mücadele çerçevesinde atılacak adımlar masaya yatırılacak.

Erdoğan'ın buluşma sonrası bir hitabe gerçekleştirmesi bekleniyor.

Günün Manâlı Manşetleri Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum