İBB ekipleri sel bölgesine personel ve araç gönderdi haberi

İBB, sağanak yağış sonrası köprülerin yıkıldığı ve su baskınlarının yaşandığı Bartın ve Kastamonu'daki çalışmalara takviye amacıyla 38 personel ile 23 araç gönderdi.

İBB ekipleri sel bölgesine personel ve araç gönderdi haberi
28 Haziran 2022 - 16:05

İBB, sağanak yağış sonrası köprülerin yıkıldığı ve su baskınlarının yaşandığı Bartın ve Kastamonu'daki çalışmalara takviye amacıyla 38 personel ile 23 araç gönderdi.

AKTÜEL 28.06.2022 15:50 İBB ekipleri sel bölgesine personel ve araç gönderdi Fotoğraf: ANKA

Batı Karadeniz'i etkisi altına alan su baskını ve su baskınları haberleri sonrası İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) birimleri, Felaket Koordinasyon Merkezi (AKOM) koordinasyonunda bir araya geldi.

İBB, Bartın ve Kastamonu'da meydana gelen su baskını ve su baskınlarına yönelik çalışmalara desteklemek nedeniyle çok sayıda personel ve aracını Batı Karadeniz ’e gönderdi.

Bölgede arama kurtarma, su tahliye, kanal açma, iyileştirme çalışmalarına destek olmak nedeniyle “İBB Acele Şart ve Afet Müdahale Planı”nda görevli birimlerden ekip kuruldu.

İtfaiye Daire Başkanlığı, İSKİ, Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı oluşan 38 personel, 23 aracın yanı sıra zorunlu donanım ve yiyecek malzemeleri, bölgeye gönderildi. İBB İtfaiyesi ekipleri dün akşam 22.30 ’da Bartın ’a vardı. İBB Yol Bakım ekiplerinden bir grup sabahleyin saatlerinde Kastamonu ’ya geçerek, çalışmalara destek vermeye başladı.

Bölgeye gönderilen İBB takviye ekibi ve ekipmanlar şöyle:

Bartın ’a giden ekipler: İtfaiye Daire Başkanlığı'ndan 5 personel, 1 vasıta; 1 adet itfaiye kurtarma arabulucu, 3 motopomp, 4 balık adam pompa, iki jenaratör, 2 akülü ışıklandırma.

İSKİ'den 4 parsonel, 12 araç, 2 vasıta ve 2 kanal açma aracı.

Yol Bakım ve Altyapılar Koordinasyon Dairesi Başkanlığı'ndan 20 personel, 14 araç, 2 lowbed, 2 bekoloder, 2 loder, 3 TIR, 2 ekskavatör, 1 minibüs, 1 tamir aracı, 1 hizmet arabulucu.

Kastamonu ’ya dışarı giden ekipler: Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı'ndan 9 personel, 6 araç.

ANKA

Günün Manâlı Manşetleri Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum