Hatay'da korkutan yangın! Bölge halkı isyan etti: "Motolof atıp kaçtılar" haberi

Hatay ’ın Belen ilçesindeki ormanlık alanda çıkan yangını söndürmek için havadan karadan müdahale edildi.

Hatay'da korkutan yangın! Bölge halkı isyan etti: "Motolof atıp kaçtılar" haberi
21 Mayıs 2022 - 18:31

Hatay ’ın Belen ilçesindeki ormanlık alanda çıkan yangını söndürmek için havadan karadan müdahale edildi. Saatler süren çalışmaların arkasından yangın söndürüldü. Soğutma çalışmları devam ediyor.

234e4684dcd73e321ef8fd6755c08af9

ŞEHİR MERKEZİNDEN GÖRÜLÜYOR

Belen ilçesi Sarımazı Mahallesi ’nin yüksek kesimlerinde bulunan ağaçlık alanda başlayan orman yangınına Orman Alan Müdürlüğü ve Hatay Büyükşehir Belediyesi ekipleri kadar müdahale edildi.

e7c760adfc2195a995b689d0b987c937

SABOTAJ İDDİASI

Alan sakinlerinden Bahattin Özden, ormanlık alana bir şahıs göre molotof kokteyli sanki bir şeyin atıldıktan sonra yangın çıktığını iddia etti. Yangın çıktığı sırada orman içerisinde kendisine ait çardakta olduğunu kaydeden Özden, ormanı yakanların en ağır şekilde cezalandırılmasını gerektiğini vurguladı.

Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül de yaptığı açıklamada, yangının denetim altına alınmaya çalışıldığını ve yangının kasti çıkarıldığı ihtimali üzerinde durulduğunu kaydetti.

DENETLEME ALTINDA

Hatay ’ın Belen ilçesinde, çıkan orman yangını, Orman Bölge Müdürlüğü ve Hatay Büyükşehir Belediyesi ekipleri kadar havadan ve karadan müdahaleler sonucu kontrol alındı. Ekiplerin soğutma çalışmaları sürüyor. (DHA)


Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum