Faizsiz 100 bin lira kredi için son tarih yarın! İşte başvuru şartları - kars haber

İki yıl geri ödemesiz faizsiz kredi için 31 mart (yarın) son gün.Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), pandemiden negatif etkilenen mikro ve minik işletmelere; alacakları her yeni mezun istihdamı için 100 bin liraya, kadın ist.

Faizsiz 100 bin lira kredi için son tarih yarın! İşte başvuru şartları - kars haber
30 Mart 2022 - 17:22

İki yıl geri ödemesiz faizsiz kredi için 31 mart (yarın) son gün.Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), pandemiden negatif etkilenen mikro ve minik işletmelere; alacakları her yeni mezun istihdamı için 100 bin liraya, kadın istihdamında ise 110 bin liraya dek 2 sene geri ödemesiz kredi desteği veriyor. Son gün 31 Mart olarak belirlenirken dingin krediye ilişkin teferruat da muhakkak oldu.

KİMLER BAŞVURABİLİR?

İşletmeye alınacak personelin mesleki ya da teknik lise mezunu olması gerekiyor veya üniversite mezunu olması gerekiyor. Son üç sene içerisinde 180 günden fazla prim gününün bulunmaması, yabancı uyruklu olmaması şartı aranıyor.

kredi1

HANGİ İŞLETMELER BAŞVURABİLİYOR?

2019 yılında 75 bin TL net satış hâsılatına sahip olan işletmeler başvurabiliyor. Projeden imalat sanayisi sektörü büsbütün yararlanabiliyor. Hizmet ve ticaret sektörlerinin de kesin kapsamda olanları yararlanabiliyor. Ödeme aşamasında işletmenin ücret veya SGK borcunun da bulunmaması gerekiyor.

memur

KADINLARA POZİTİF AYRIMCILIK

Projde kadınlara karşın pozitif bir imtiyaz yapılıyor. Projeye başvuran bayan işletme ise ve işletmeye kadın istihdamı yapılıyorsa kişi başına 10 bin TL fazla takviye ödemesi yapılıyor.

e-devlet

100 BİN TL KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

100 bin lira dingin kredi desteğine başvurulara e-Devlet üzerinden yapılıyor.

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum