Ev ve arsaya yatırım yapmak isteyenler dikkat! Bakanlık 28 ilde satışa çıkardı! 127 bin TL'den... - kars haber

Eve ya da arsaya koymak isteyenler için yeni gelişme yaşandı.

Ev ve arsaya yatırım yapmak isteyenler dikkat! Bakanlık 28 ilde satışa çıkardı! 127 bin TL'den... - kars haber
30 Mart 2022 - 12:57

Eve ya da arsaya koymak isteyenler için yeni gelişme yaşandı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, 28 ilde 472 ev ve ticari arsayı, konut veya vermek isteyenler için satışa çıkarmıştı. İstanbul ’da Bakırköy Karnaval Mahallesi, Başakşehir Bahçeşehir 2. Kısım Mahallesi, Beylikdüzü Kavaklı Mahallesi, Büyükçekmece Karaağaç Mahallesi, Çatalca Kaleiçi Mahallesi, Maltepe Atışokulu Mahellesi, Pendik Esenyalı Mahallesi, Şile Hacıkasım Mahallesi, Arnavutköy Haraççı Mahallesi ilçelerinde ev arsaları; Sancaktepe Samandıra Mahallesi ’nde ise ticaret ve ev arsaları elde etmek üzere toplam 169 arsa satışa sunulacak.

Fiyatları 127 bin 755 TL ’den başlayan arsalar için 5-6 Nisan ’da Küçükçekmece ’de açık artırma yapılacak. Arsalar peşin veya yüzde 25 peşinat ve 24 ay vade imkanıyla satışa sunulacak. İnternet katılımı ise 4 Nisan, saat 10.30 ’da sonlanacak.

169-konut-ve-ticari-arsanin-satisi-icin-geri-sayim-basladi_1466_dhaphoto3

ALICILAR ARSALARA BAKMAYA BAŞLADI

Konut ya da arsaya yerleştirmek isteyen İstanbullular, arsaları gezip görmeye başladı.

Arnavutköy ’de bulunan arsaya bakmaya gelen Derya Yapanel, “Biz de geleceğimiz için yatırım yapmak istiyoruz. Bugün Avrupa Yakası ’ndaki bütün arsaları görmeye geldik. Nisanda açık artırma gerçekleşecek. Çekici koşullarda satılan arsalar için açık artırmaya katılacağız” dedi.

Onur Sencer Akıncı, “Bakanlığın İstanbul içinde arsa satışı yapacağını duyduk. İnternet sitesinden arsaların yerlerini öğrendik. Arnavutköy ’de oturuyoruz, o yüzden bugün önce buraya geldik. Bizim de kent içinde, bahçeli bir evimiz olsun diye arsaya bakmaya geldik” diye konuştu.

169-konut-ve-ticari-arsanin-satisi-icin-geri-sayim-basladi_1466_dhaphoto3

Kemal Şekerci, “Bakanlığın açık artırmayla bir takım bölgelerdeki konut ve ticari arsaları satışa çıkardığını öğrendik haberlerden. Işyeri olarak biz de bu fırsattan yararlanıp vermek istiyoruz” ifadelerini kullandı. (DHA)


Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum