Eski sevgilisinin yüzünü usturayla kesmişti! Hakime bakın ne söyledi haberi

Adana'nın Merkez Çukurova ilçesinde yaşamış 38 yaşındaki A.O., 2017 yılında Sefer B.

Eski sevgilisinin yüzünü usturayla kesmişti! Hakime bakın ne söyledi haberi
23 Haziran 2022 - 12:09

Adana'nın Merkez Çukurova ilçesinde yaşamış 38 yaşındaki A.O., 2017 yılında Sefer B. (31) isimli bir genç ile sevgili oldu. Ama genç kadın sevgilisinin kıskanç olması ve aralıksız kendisini darp etmesinden nedeniyle 5 ay daha sonra ayrıldı. Buna rağmen A.O., Sefer B. ’den bir türlü kurtulamadı. Her Yerde sevgili elde etmek isteyen Sefer B. vücudunun her tarafına kadının adını ve sevgili olduğu tarihi yazdırıp kadını rahatsız etmeye devam etti. Ayrıldıktan derhal sonradan genç kadının otomobiline silahlı saldırı düzenledi.
Bu olaydan nedeniyle Sefer B. ’ye duruşma önce 3 sene 9 ay hapis cezası verip, sonradan bu cezayı 2 yıl 9 ay 22 güne düşürdü. Sefer B. ’nin cezaevinde yattığı 4 aylık süre göz önünde bulundurularak terhis edildi.

AW652257_01

Sefer B. tahliye edildikten sonra da her tarafta birlikte olmak için kadını tehdit etmeye başladı. Duruşma bunun üstüne Sefer B. ’ye elektronik kelepçe takılmasına karar vererek uzaklaştırma cezası verdi.

Geçen yıl 28 Kasım günü ise Sefer B., A.O. ’nun bir restoranda olduğunu öğrenip elektronik kelepçeyi çıkartarak restorana girip, kadını önce darp edip daha sonra da ustura ile yüzünü kesip durum yerinden kaçtı.

Kadının yüzüne sayısız dikiş atılırken, Sefer B. ise polis göre aranmaya başlandı. 26 Aralık ’ta yakalanan Sefer B., ifadesinin arkasında çıkartıldığı Sulh Suç Oluşturan Hakimliği ’nce tutuklanarak cezaevine gönderildi.

"VERECEĞİNİZ KARARA SAYGI DUYUYORUM"

Asliye Cinayet Mahkemesi ’nde 21 Haziran ’da görülen karar duruşmasında ise Sefer B., suçlamaları kabul etmeyerek tahliyesini talep etti. Keza Sefer B., “Mahkemece lehime olan hükümlerin değerlendirilmesini talep ediyorum. Hakkımda tahliye kararı verilmesini istek ediyorum. Ben vereceğiniz karara saygı duyuyorum” dedi.

Duruşma heyeti, Sefer B. ’yi ‘Hileli kışkırtma ve iyi hal indirimi ’ uygulanmadan 6 sene hapis cezasına çarptırdı.

İHA

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum