Eski eşinin sevgilisini sokak ortasında öldüren polis için istenen ceza belli oldu - kars haber

Polis memuru Kamil Erdönmez, 2 çocuğunun annesi olan eski eşi Ebru Ö.'nün birlikte olduğu Ayhan Görgülü'yü, 19 Aralık 2019 ’da Keçiören Ayvalı Caddesi'nde tabancayla 9 el ateş ederek öldürdü.

Eski eşinin sevgilisini sokak ortasında öldüren polis için istenen ceza belli oldu - kars haber
30 Mart 2022 - 17:18

Polis memuru Kamil Erdönmez, 2 çocuğunun annesi olan eski eşi Ebru Ö.'nün birlikte olduğu Ayhan Görgülü'yü, 19 Aralık 2019 ’da Keçiören Ayvalı Caddesi'nde tabancayla 9 el ateş ederek öldürdü. Gözaltına alınıp tutuklanan Kamil Erdönmez'in 'tasarlayarak öldürme' suçundan

Ankara 7'nci Ağır Cinayet Mahkemesi'nde yargılanmasına devam edildi. Sanık Erdönmez, önceki duruşmalardaki savunmasında, eşinin isteğiyle 2018'de anlaşmalı boşandıklarını, 8 ve 14 yaşlarındaki 2 çocuğunun velayetinin de annesine verildiğini, boşandıktan sonradan eşinin, minik çocuklarıyla benzer sınıfta çocuğu olan Ayhan Görgülü ile ilişkisi olduğunu öğrendiğini söyledi. Erdönmez, "Ben çocuklarıma yakın elde etmek için benzer mahallede konut tuttum. Görgülü bir defasında elinde sopa ile bana saldırdı. Onun yönlendirmesiyle Ebru sürekli benden davacı oldu. Olay günü sabah sporuna çıktığımda karşılaştık. Beni görmesin diye elektrik panosunun arkasına saklanmak istedim ancak pano ufak olduğu için beni fark etti. Ben de 'Hayırdır beni mi peşine düşüp takip ediyorsun' dedim. Bana küfredince ateş ettim. Kast ve planlama olmaksızın cinnet halinde olay meydana gelmiştir. Yaşananlardan nedeniyle gözü yaşlı ve pişmanım" dedi.

bfc3f187abf726cfffdaa3fa6cf6b440

GÖRÜNTÜLER SANIĞI YALANLADI

Duruşmada, mahkeme göre daha önce istek edilen durum yerine ait emniyet kamerası görüntüleri sanığa izletildi. Mahkeme heyeti, görüntülere kadar; sanığın bahis ettiği gibi maktul ile aralarında konuşma geçmediğini ve maktulü elinde tabancayla beklediğini söyledi. Maktulün, sanığı fark eder etmez kaçtığı, sanığın da gerisinde ateş ettiği, yere düştükten sonradan ateş etmeye devam ettiği tutanaklara geçildi. Sanık Erdönmez, görüntülere diyeceği bir şey olmadığını belirtirken, mütalaasını açıklayan savcı da manzara izleme tutanağına tarafından; sanığın cinayeti tasarladığının ortaya çıktığını, böylece TCK ’nın ilgili maddesi gereği ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmasını talep etti.

6c7ab2a213d1ca24f5787bf78e62f7e0

Davalı avukatı Gamze Bal ile Ayhan Görgülü'nün ailesinin avukatı Ebru Baydar, mütalaaya karşısında yazılmış savunma vereceklerini belirterek, mahkemeden zaman istedi. Vakit talebini kabul eden duruşma heyeti, duruşmayı erteledi.

(DHA)

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum