Engelli çocuğu arabada bırakıp saatlerce ortadan kayboldular! "Böyle anne-babalık olmaz" - kars haber

Gazipaşa Caddesi'ndeki esnaf, öğle saatlerinde park yasağı olan bölgeye çekilen İran plakalı otomobilden şüphelendi.

Engelli çocuğu arabada bırakıp saatlerce ortadan kayboldular! "Böyle anne-babalık olmaz" - kars haber
30 Mart 2022 - 23:43

Gazipaşa Caddesi'ndeki esnaf, öğle saatlerinde park yasağı olan bölgeye çekilen İran plakalı otomobilden şüphelendi. Kapıları kilitli otomobilin içerisinde çocuk olduğunu gören esnaf, bir zaman bekledikten sonra durumu polis ve itfaiyeye bildirdi.

EKİPLER OLAY YERİNE ÇAĞRILDI

Polisler araç sahibine ulaşamayınca, durum yerine gelen itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle otomobilin kapısı açıldı.

Güvenlik kemeri ast olduğu görülen 7 yaşındaki engelli erkek çocuğuna polisler, büfeden aldıkları bisküvi ve meyve suyu ikram etti. Yaklaşık 4 saat otomobilde kilitli kalan çocuk, bir polisin kucağında ekip aracına taşındıktan daha sonra Çocuk Şube Müdürlüğüne götürüldü.

a

1,5 SAAT DAHA SONRA GELDİLER

Alışverişe ve yemeğe gittikleri öğrenilen Mohammed Samed, eşi ve iki çocuğu aracın yanında geldi. Polis, çocuğun Çocuk Şube Müdürlüğüne götürülmesinin gerisinde yaklaşık 1,5 saat sonradan otomobilin yanına gelen aileye koşul hakkında veri aktardı.

Çevredeki esnaf, aileye çocuklarını uzun süre otomobilde tek başına bıraktıkları için karşı çıktı.

İranlı aile sonradan çocuklarını edinmek için polislerle Çocuk Şube Müdürlüğüne hareket etti.

b

"BÖYLE ANNE-BABALIK OLMAZ"

Aracın park edildiği yerde meslek yeri bulunan Burhan Suiçmez, AA muhabirine, güvenlik kamerası kayıtlarına kadar anne ve baba ile iki küçük çocuğun 14.30'da otomobili park ederek gittiklerini söyledi.

Kendilerinin bir zaman sonradan araçta diğer bir çocuk daha olduğunu görmeleri üstüne olayı polise bildirdiklerini açıklayan Suiçmez, "Trafik ekipleri geldi, aracı çekeceklerdi, içerisinde çocuk olduğunu görünce vazgeçtiler. Engelli bir çocuk ve kemerle bağlamışlar. Çocuk oradan çıkamıyor ve elindeki suyu bitmiş. Çocuğu çıkardılar ve emniyete götürdüler. Böyle bir anne babalık olası yok." dedi. (AA)

c

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum