Demirtaş'ın çağrısı sonrası dikkat çeken açıklama: Kılıçdaroğlu 'talimatı aldık' diyor

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, tutsak eski HDP Benzer Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın, dün sosyal medya hesabından muhalefet partilerine dönük "müşterek miting" çağrısı yaptığını, CHP Genel Başkanı Kemal Kılı.

Demirtaş'ın çağrısı sonrası dikkat çeken açıklama: Kılıçdaroğlu 'talimatı aldık' diyor
25 Kasım 2021 - 15:48

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, tutsak eski HDP Benzer Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın, dün sosyal medya hesabından muhalefet partilerine dönük "müşterek miting" çağrısı yaptığını, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Mersin'de birincil mitinglerini yapacaklarını açıkladığını anımsattı.

"BİR BAKIMA 'TALİMATI ALDIK' DİYOR"

Milletin çok daha dikkatli ve müteyakkız olması gerektiğini gösteren Aydemir, "Sabahleyin Selahattin Demirtaş bu tweeti atıyor, akşam Sayın Kılıçdaroğlu ona karşılık veriyor; 'Talimatı aldık' diyor. Bir bakıma aynen böyle, bu kavrayış geliyor. Terör örgütleriyle aralarına mesafe koymayanlara, terör örgütüyle hemhal durumda olanlara ışık saçarsanız veya bir kapı aralarsanız, mutlaka ardından gelecek, ülkenin bölünmesine dönük taleplerdir." dedi.

"CHP İLE OLAN İTTİFAKINIZI BİR AN ÖNCE GÖZDEN GEÇİRİN"

İYİ Parti'de siyaset yapan isimlere seslenen Aydemir, şunları kaydetti:

"HDP ile birlikte hareket ederseniz, bu halk müziği size hakkını helal etmez. Bunlarla karşılıklı hareket etmek, mitinglerini onaylamak, onlarla benzer hal, ahenk üzere yürümek demektir. Lütfen, Selahattin Demirtaş'ın talimatı, Kılıçdaroğlu'nun da bu talimatı yerine getirme çabası sizin için bir gösterge olsun. Daha dikkatle hareket edin ve CHP ile olan ittifakınızı bir lahza önce gözden geçirin. Sizin bu müttefik haliniz, CHP'yi de teşvik ediyor. HDP'nin güdümünde yürümeye özendirme ediyor. Bu da bir diğer vebaldir."

Birleşmiş Arap Emirlikleri ile yapılan yatırım anlaşmasının muhalefet göre daha önce iki ülke arasındaki ilişkiler hatırlatılarak eleştirilmesine ilişkin değerlendirilmesi sorulan Aydemir, "Muhalefetin derdi; bu ülkeye yatırım yapılmasın, bu ülkeye dışarıdan aktarım olmasın, ülkemiz iktisadi bakımdan dışarıdan yönlendirilen çökertme girişimine mukavim hale gelmesin. Muhalefetin derdi bu." yanıtını verdi.

Muhalefetin açıklamalarında realite payının olmadığını dile getiren Aydemir, "Buraya kim ancak yatırım için gelmiş, başımızın üstünde yeri vardır." ifadesini kullandı.

Kaynak: AA

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum