Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 2023 vurgusu: İstanbul adeta bu işte lokomotiftir

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı kadar düzenlenen 15.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 2023 vurgusu: İstanbul adeta bu işte lokomotiftir
05 Aralık 2021 - 15:06

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı kadar düzenlenen 15. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı, Sakarya ’nın Sapanca ilçesinde bir otelde gerçekleştirildi. Programa AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım ile AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ’nin yanı sıra, milletvekilleri, ilçe başkanları, belediye başkanları ve AK Parti İstanbul 3 kademe il yönetimi katıldı.

"BUNUN ARKADAKI PLANINA BAKMAK LAZIM"

Başlangıç konuşmaları ile başlayan programda konuşan Yıldırım, Türkiye ’nin zinde edinmek mecburiyetinde olduğunu ve bu gücün enerjik iktidardan geçtiğini belirterek, AK Parti ve Türkiye ’nin kaderinin beraber olduğunu açıklama etti. Şimşek, “Bugünlerde güçlendirilmiş parlamenter sistem lafları daha sık sık söylenmeye başlandı. Peki biz niçin sistem değişikliğine gittik, durup dururken mi? Bunun arkadaki planına görmek gerekli. görünürde muhalefet; kuvvetsiz, istikrarsız, maksimum bir buçuk sene ömrü olan hükümetleri özlemiş. Bunun için bugünlerde sistem değişikliğini daha fazla telaffuz ediyorlar. Bulunduğumuz coğrafya itibari ile Türkiye güçlü almak mecburiyetinde. Enerjik olmanın yolu da kuvvetli iktidar olmaktan geçiyor. Biz yetkiyi milletten aldık, bu yetkiyi elimizden fakat insanlar alır. Bunu diyen Türkiye sevdalısı, liderimiz Recep Tayyip Erdoğan. Bu kararlılığı 70 takvim çok partili demokratik hayatımızda belirten başka lider değil, diğer iktidar değil, AK Parti var. Çoğu Kez diyoruz ya; AK Parti ’nin kaderi ile Türkiye ’nin kaderi beraber” dedi.

"BURADAN İLAN EDİYORUM"

Şimşek, “Dünyanın en büyük projelerini birer birer hayata geçirdik. En büyük havalimanını yaptık, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ’ne başlamış, Avrasya Tüneli ’ni yapmış ve daha birçok projeye imza atmış bir Türkiye. Seyahat olaylarındakilerin verdiği mesaj ne; bu projeleri yapmayın. Bu bile başlı başına amacın ne olduğunu ortaya koyuyor. Kafa karışıklığı, vizyonsuzluk, tecrübesizliği olan bir takım ülkeyi yönetmeye talip, olabilirler. İlk kez olmuyorlar, 20 senedir talipler. 15 sene, 15 sefer mindere çıkmışlar hepsinde de tuş olmuşlar ve 16 ’ncısında da tuş olacaklar, bunu buradan duyuru ediyorum. 2023, İstanbul, Ankara, Mersin, Adana, Antalya seçimlerinden sonradan azıcık ümitlendiler, ümit fakirin ekmeğidir. Ümitlensinler siyaseten zinde bir muhalefete ihtiyacımız var fakat akıllı bir muhalefete ihtiyacımız var. İç politikada her şeyi söyle fakat dış politikada ülkemizin menfaatlerini yerlere seren bir tutum izleyemezsiniz. ‘Bu ülke tehlikesiz yok, bu ülkeye yatırım yapılmaz, bu ülkeye gelmeyin ’ diyen birisinin bu ülkede iktidara talip olması katiyen doğru bir şey değildir. Önce birincil iş ülkenize yöneleceksiniz. Her Zaman asıl muhalefet lideri, Türkiye ’ye yatırım yapmayın diyor. Yatırım yapanlara, yaparsanız ve biz gelirsek tüm yatırımlarınızı iptal edeceğiz diyor” diye konuştu.

"İSTANBUL NEREDEYSE BU İŞTE LOKOMOTİFTİR"

Şimşek ’ın konuşması sonrasında partililer salonda “Reisi ara” sloganları atmaya başladı. Yıldırım, sloganlar üstüne Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ’ı telefonla aradı. Telefon bağlantısı ile katıldığı toplantının hayırlara vesile olmasını dileyerek partililere hitap eden Erdoğan, “2023 ’e giden yolda bilhassa bu tür istişari toplantılarının fazla bereketli ve yararlı olacağına inanıyorum. Siirt'te yapmış olduğumuz toplantılarda hamdolsun çok bereketli ve yardımsever oldu. Teşkilatımızın duymuş olduğu telaşı Siirt'te de görmenin mutluluğunu yaşadık. Bir şeyi sizlerden bilhassa rica ediyorum, o da şudur; artık 2023'e giden yolda belli başlı aşama, kadın kolları, gençlik kolları olarak yoğun bir çalışmanın içerisinde olmamız lüzumlu. Başlıca kademe alanında fazla yoğun çalışmalı, kadın kolları çalmadık kapı bırakmamalı, gençlik kollarımız ise yine bir TeknoFest kuşağı olarak onlarda yoğun bir egzersiz içinde olmalı. 2023 mücadelemiz adeta partinin kuruluşundaki o coşku, o heyecan ne ise şuanda da 2023 yürüyüşü benzer heyecanın bir göstergesi olmalıdır. Onun için fazla yoğun çalışmanın içerisinde olmamız ve şu 19 yılda neler yaptıysak bu yaptıklarımızı tüm millete mal etmemiz gerekir. Eğer bunu millete mülk edemiyorsak bilelim ama vebal aşağıda oluruz. Çünkü hala neler yaptığımızı bilmeyenler var, teşkilatta dahil. Bunları milletimize anlatmamız lüzumlu. Her vatandaş AK Parti'nin eğitimde, ulaşımda, tarımda, dış politikada yaptığı ve bunlarla birlikte artık milletimiz sağına, soluna baktığında 'bunlar zaten bizim eserimiz' demeyi bunu göstermemiz lüzumlu. Bunun içinde İstanbul bu işin neredeyse lokomotifi durumunda olmalıdır. Çünkü lokomotif nereye gidiyorsa vagonlarda oraya gidiyor. İstanbul hemen hemen bu işte lokomotiftir. Türkiye'nin şuanda 15 milyon nüfusuyla İstanbul'un 2023 arkasından 2024 elde etmek üzere baştan sahibini bulması gerekli. Bu da AK Parti'dir. İşte şuanda seçimlerden bu yanlamasına İstanbul'da tırnak çakılmıyor tırnak. Ağaç dikilmiyor, İstanbul bundan böyle garip. 2023'le birlikte yeniden bir doğuşu, her yerde bir dirilişi öncelikle İstanbul olmak üzere kazanmamız ve kazandırmamız gerekli. Onun için yükümüz ağır, Rabbim yar ve yardımcımız olsun” biçiminde konuştu.

Toplantının kapanış konuşmasını yapan AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ise, “Kapanış günü genel başkan yardımcılarımız ve genel başkanvekilimizin katılımı ile toplantımız çok bereketli şekilde sona erdi, şükranlarımızı talep ediyorum. Özellikle Cumhurbaşkanımızın bağlanarak ayrıca bize yol haritamızı hem talimatlarını ayrıca de bizim ne yapacağımıza dair direktiflerini vermiş olması da bizim için büyük bir sevinç oldu, onun için de teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: İHA

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum