Çatısını tamir etmek istedi! Lodosta hayatını kaybetti

Durum, saat 14.

Çatısını tamir etmek istedi! Lodosta hayatını kaybetti
29 Kasım 2021 - 20:25

Durum, saat 14. 00 sıralarında Malkoçoğlu Mahallesi 308 Sokak'ta meydana geldi. 72 yaşındaki Huriye Pulur, oğluyla birlikte kaslı lodos nedeniyle oturduğu binanın çatısını onarmak için en üst kata çıktı. Bu sırada aleyhinde binadan kopan kalas parçası Huriye Pulur'un başına isabet etti. Kadın kanlar içerisinde yere yığıldı. Bildirilmesi üzerine sevk edilen sıhhat ekipleri birincil müdahalelerinin gerisinde Huriye Pulur'u ambulansla hastaneye kaldırdı. Pulur burada yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

e2826cbbced2da67452e509164d25ad3

"BİR BAKTIM ANNEM YERDE KANLAR İÇİNDE YATIYOR"

Huriye Pulur'un kızı Nebahat Gürün, "Annem, bugün ağabeyime 'rüzgar var çatının açık kalan yerini kapatalım' demiş. Ağabeyim de 'tamam ben yaparım sen gelme' demiş. Ancak annem ağabeyimin peşinden çıkıyor. Bütün o esnada aleyhinde binadan rüzgarın etkisiyle kalas parçası annemin başına isabet ediyor. Ses oldu ben de sese çıktım. Bir baktım annem yerde yatıyor, kanlar içinde. Ambulansı aradık, ancak ambulans değil. Baya bir ambulans bekledik. Yeğenlerim sağlıkçı olduğu için o sırada anneme yürek masajı yaptılar. Ambulans zamanında geleydi annem şayet de kurtulacaktı. Annem dün akşam torunlarını parka götürdü oynattı" dedi.

Huriye Pulur'un geliniyse, "Ambulansı ve muhtarı aradım. Sokağa çıktım çılgın gibi sağa sola koştum. Ambulans gelecek sandım ama gelmedi" diye konuştu. (DHA)


Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum