Buldan'dan torba kanun tepkisi: Hırsıza 'hırsız', çeteye 'çete' demeye devam edeceğiz - kars haber

İktidarın yeni torba kanun teklifine tepki bildiren HDP'li Buldan, ""Hırsıza 'hırsız', çeteye 'çete' denilmesini yasaklamak istiyorlar.

Buldan'dan torba kanun tepkisi: Hırsıza 'hırsız', çeteye 'çete' demeye devam edeceğiz - kars haber
29 Mart 2022 - 13:44

İktidarın yeni torba kanun teklifine tepki bildiren HDP'li Buldan, ""Hırsıza 'hırsız', çeteye 'çete' denilmesini yasaklamak istiyorlar. Biz hırsıza 'hırsız', çeteye 'çete' demeye devam edeceğiz" dedi. AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın manda yoğurdu, Medine hurması ve kestane balından oluşan tarifi tavsiye etmesine de tepki bildiren Buldan, "Irk kuru ekmek bulamıyor, o manda yoğurdu, kestane balı, Medine hurması yiyin derken utanmıyor" diye konuştu.

SİYASET 29.03.2022 13:15 Buldan'dan torba kanun tepkisi: Hırsıza 'hırsız', çeteye 'çete' demeye devam edeceğiz Abone Ol google-news

AKP'nin yeni torba kanun teklifine tepki gösteren Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, "Hırsıza 'hırsız', çeteye 'çete' denilmesini menetmek istiyorlar. Biz hırsıza 'hırsız', çeteye 'çete' demeye devam edeceğiz" diye konuştu.

Buldan, partisinin Grup Toplantısı ’nda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Newroz kutlamalarının yer aldığı sinevizyon gösteriminin ardındaki konuşan Buldan, “Türkiye ’nin geleceğini konuşmak isteyenler Newroz ’a bakmalıdır. Çünkü geleceği şekillendirecek, büyük değişimi gerçekleştirecek irade oradadır” dedi. 2022 Newrozu ’nun Türkiye ’nin geleceğini belirleyeceğini söyleyen Buldan, “Bu irade dikkate alınmadan siyasetin de geleceğin de şekillenemeyeceğini herkesin bilmelidir” ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN'A 'MANDA YOĞURDU'TEPKİSİ: MİLLET KURU EKMEK BULAMIYOR

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çiftçilerle buluşmasında "Acilen ben bir şey nasihat edeceğim. Ben şunu yapıyorum, her akşam yatarken manda yoğurdu. Manda yoğurdu hakikaten kalitedir, fazla iyidir. Onun içine şöyle Medine hurması doğrarım, 3 tane veya 5 tane. Ona birazcık nehir kaşığı kestane balı ve yulaf ezmesi atarım. Bu dörtlüyü karıştırarak yer yatarım, şifa. Nasihat ederim" sözlerini de hatırlatan Buldan, "Ahali kuru ekmek bulamıyor, o manda yoğurdu, kestane balı, Medine hurması yiyin derken utanmıyor" dedi.

'ASGARİ ÜCRET YENİDEN BELİRLENSİN'

En Az ücrete ek zam için de çağrıda yer alan Buldan, "Gelin Ramazan öncesi eriyen minimum ücreti yeniden belirleyelim" ifadelerini kullandı.

Buldan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Rotası demokrasi ve hukuk olmayan bir iktidar, zulümlerden, karanlıklardan beslenir ve bunu pratik olarak de yaşıyoruz. Furkan Vakfı'nın Adana'da gerçekleştirmek istediği basın açıklamasına kolluk güçlerinin yapmış olduğu saldırı, AKP-MHP iktidarının sokaktaki hakiki yüzünü herkese bir kere daha göstermiştir. Daha önce yapılan tüm uygulamalarda nasıl kınıyorsak bu uygulamayı da güçlü olarak ve nefretle kınadığımızı bir kere daha tanımlamak istiyorum.

'KDV İNRİMİNİN RAFLARA YANSIMAYACAĞI AŞİKAR'

Dün bazı ürünlerde KDV'yi yüzde 8'e indirdiklerini açıkladılar. Raflara yansımayacağı açıktır. Akaryakıt ve ulaşımda ÖTV kaldırılsın, akaryakıt fiyatları indirilsin, çiftçiye destek verilsin. Halkın yoksullaşmasının, enflasyonun, TL'deki düşüşün nedeni savaş ve rant ekonomisidir. Milyonların işsiz geçirdiği günlerin, aç yatılan gecelerin, anlamsız iftar sofralarının sorumlusu AKP-MHP iktidarının rant politikasıdır. İnsanları krizle yaşamaya alıştırmak istiyorlar. Alıştırmayacağız.

'İKTİDAR, SEÇİM HİLELERİYLE KENDİ SİYASİ KRİZİNİ ÇÖZME ARAYIŞINA GİRDİ'

Tercih kanunlarıyla oynamayı bir defa daha önlerine koydular. Sandığa giremeyecek oyun sandıktan çıkması için yol bulmaya çalıştıklarının farkındayız. İknayla elde edemeyecekleri oyları hileyle almaya çalışacaklar. İktidar, tercih hileleriyle kendi siyasi krizini çözme arayışına girmiştir. Öyle bir fark yiyeceksiniz fakat, YSK da, tercih kurullarınız da, hileleriniz de sizi kurtarmaya yetmeyecektir. Sevgili Sırrı Süreyya Önder'in deyimiyle hımhışım olacaksınız.

HDP'siz siyaset, HDP'siz parlamento, HDP'siz Türkiye, HDP'siz metamorfoz hesapları yapanlar var ve bunlar kendilerine uyarı etsinler. Kendilerine siyasetin çöplüğünde çoktan yer ayırsınlar."

Günün Önemli Manşetleri

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum