Bank Asya hakkında müsadere kararı verildi haberi

Fethullahçı yapının kapatılan finans kurumu Bank Asya hakkında, 3.

Bank Asya hakkında müsadere kararı verildi haberi
28 Haziran 2022 - 14:59

Fethullahçı yapının kapatılan finans kurumu Bank Asya hakkında, 3. kişi alacaklarının korunması şartıyla müsadere kararı çıktı.

AKTÜEL 28.06.2022 14:06 Bank Asya hakkında müsadere kararı verildi

İstanbul 24. Ağır Suç Oluşturan Mahkemesi, Fetullahçı yapılanmanın kapatılan finans kurumu Bank Asya'nın tasfiye işlemlerinin tamamlanmasının peşinde artacak bakiyenin müsaderesini kararlaştırdı.

İstanbul 24. Ağır Suç Oluşturan Mahkemesi'ndeki duruşmaya müdahil Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) avukatları ile müsaderesi talep edilen müflis (iflas etmiş) Asya Katılım Bankası AŞ avukatları katıldı.

Duruşma heyeti, taraf avukatlarının dilekçelerini sunduğunu belirterek kararını açıkladı.

AA ’nın aktardığına göre kararda, iflas sebebiyle tasfiye halinde yer alan Asya Katılım Bankası AŞ'nin TMSF'ye devredilen tüm mülk varlığıyla, bu mal varlığı üzerinden bankacılık faaliyeti dahilinde elde edilmiş tüm gelirlerin müsaderesine ilişkin koşulların oluştuğu kaydedildi.

Mahkeme, Asya Katılım Bankası AŞ'nin üçüncü kişi alacaklarının korunması hususları gizli kalmak kaydıyla tasfiye işlemlerinin tamamlanmasının peşinde artacak bakiyenin müsaderesine karar verdi.

İşlenen bir kabahat ile ilgili belirli bazı eşya ya da kazançların mülkiyetinin devlete aktarılması, “müsadere” olarak tanımlanıyor.

Günün Önemli Manşetleri Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum