Bakanlık, Bakan 'ın verdiği sayıdan 'kamu yükü 'nü hesaplayan BirGün ve üç gazeteyi hedef aldı! - kars haber

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, 1915 Çanakkale Köprüsü hakkındaki ‘geçiş garantisi ’ eleştirileri ve haberleri üzerine açıklama yaptı.

Bakanlık, Bakan 'ın verdiği sayıdan 'kamu yükü 'nü hesaplayan BirGün ve üç gazeteyi hedef aldı! - kars haber
29 Mart 2022 - 17:49

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, 1915 Çanakkale Köprüsü hakkındaki ‘geçiş garantisi ’ eleştirileri ve haberleri üzerine açıklama yaptı. Açıklamada, Bakan Karaismailoğlu ’nun açıklaması üzerinden 1915 Çanakkale Köprüsü ’nde bahşedilen ‘geçiş garantisi ’nin kamuya yalnızca 27 Mart ’taki maliyetinin 11 milyon TL olduğunu hesaplayan BirGün ’ü ve diğer üç gazeteyi hedef alındı.

AKTÜEL 29.03.2022 16:48 Bakanlık, Bakan ’ın verdiği sayıdan ‘kamu yükü ’nü hesaplayan BirGün ve üç gazeteyi hedef aldı! Abone Ol google-news

HABER MERKEZİ

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Bakan Adil Karaismailoğlu ’nun 1915 Çanakkale Köprüsü hakkındaki açıklamasının üzerinden geçiş garantisinin kamuya maliyetini hesaplayıp haberleştiren BirGün ve üç gazeteyi hedef aldı.

Ulaştırma ve Altyapılar Bakanlığı, 1915 Çanakkale Köprüsü hakkındaki ‘geçiş garantisi ’ eleştirileri üstüne açıklama yaptı.

ÜCRETSİZ GEÇİŞLERDE DAHİ ‘GARANTİ ’YE ULAŞILMADI

Günlük 45 bin geçiş garantisi bahşedilen köprüye ilişkin Bakanlığın açıklamasında, “Açıldığı birincil hafta bedava geçişlerde hafta içi günlük araç geçiş sayısında 20 bine ulaşılmış, hafta sonu bu rakam yaklaşık 40 bin olmuştur” bilgisi verildi. Verilen sayılar bedava geçişlerde dahi günlük geçiş garantisi barajının aşağı kalındığını gösterdi.

KARAİSMAİLOĞLU ’NUN AÇIKLAMASI

Bakan Adil Karaismailoğlu da dün yaptığı açıklamada, önceki gün köprüden 6 bin aracın geçtiğini açıklamış, “'Çanakkale Köprüsü'nden böylece vasıta geçer mi' diyorlar. Zamanı geldiğinde geçecektir. Bu projeleri uzun soluklu dikkate almak gerekiyor” demişti.

BirGün ’den Havva Gümüşkaya, Bakan ’ın açıklaması üzerinden yaptığı hesaplamada, 27 Mart ’ta köprüden geçmeyen 39 bin vasıta için Define ’den 11 milyon 115 bin lira çıkacağını haberleştirmişti.

BAKANLIK, GAZETELERİ AMAÇ ALDI

BirGün ve benzer haberlerin yer aldığı gazeteleri hedef alan Bakanlık, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Bugünkü Sözcü, Birgün, Korkusuz, Karar gazetelerinde olduğu gibi muhalefeti vatanına yapılan yatırıma düşmanlık etmek, gazeteciliği şeamet tellallığı zanneden müfterilerden, yatırımcıların ülkemize gelmesini engellemeye çalışmalarından diğer bir şey beklenemez. Biz onları kamuoyunun vicdanına ve adalete havale ettik fakat unutulmasın ancak ne milletimize hizmet etmekten vazgeçeriz ne de bu müfterilerle çaba etmekten. Gerçekler ortada, yalanın, iftiranın, çarpıtmanın ömrü kısa. Dev eserlerimizle milletimize sağlayacağımız faydaları engellemeye kimsenin gücü yetmeyecek.”

Günün Manâlı Manşetleri

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum