Bakan Kurum: Fahiş kira fiyatlarıyla ilgili çalışmamız var, Cumhurbaşkanımız açıklayacak haberi

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Yanına Varılmaz Pahada kira fiyatlarıyla ilgili bir çalışmamız var, cumhurbaşkanımız açıklayacak.

Bakan Kurum: Fahiş kira fiyatlarıyla ilgili çalışmamız var, Cumhurbaşkanımız açıklayacak haberi
25 Mayıs 2022 - 16:36

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Yanına Varılmaz Pahada kira fiyatlarıyla ilgili bir çalışmamız var, cumhurbaşkanımız açıklayacak. Konut sahibi de kiracı da mağdur olmayacak” dedi.

GÜNCEL 25.05.2022 15:38 Bakan Kurum: Fahiş kira fiyatlarıyla ilgili çalışmamız var, Cumhurbaşkanımız açıklayacak

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, fahiş kira fiyatlarıyla ilgili çalışma yaptıklarını aktardı. Kurum, “Cumhurbaşkanımız açıklayacak. Konut sahibi de kiracı da mağdur olmayacak” diye konuştu.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Güngören Genç Osman Mahallesi'nde Şişecam Konutları Temel Atma Töreni'ne katıldı. Kurum, burada yaptığı açıklamada, yanına varılmaz pahada kira artışlarıyla ilgili çalışmaları olduğunu ve konut sahiplerinin de kiracıların da mağdur edilmeyeceğini söyledi. Kurum, çalışmanın AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kadar açıklanacağını aktardı.

ÜÇ BAKANLIK DÜZENLEME İÇİN TOPLANMIŞTI

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Define ve Maliye Bakanlığı ile Yargı Bakanlığı kira yükselme oranlarına ilişkin düzenleme için dün ( 24 Mayıs ) bir araya gelmişti.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığında saat 19.00'da yapılan toplantıya Bakan Murat Kurum, Hak Bakanı Bekir Bozdağ ile Define ve Maliye Bakanlığından bakan yardımcısı düzeyinde katılım sağlanmıştı.

Kira artış oranları ve kiralama hükümlerine ilişkin düzenlemenin görüşüleceği toplantıda, Ticaret Bakanlığı ve TBMM'den ilgililer de hazır bulunmuştu.

Günün Önemli Manşetleri Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum