Bahçeli: Temel ihtiyaçların fiyatında indirime gidilmeli

Bahçeli "erken seçim yoktur" diye konuştu.Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin meclis grup toplantısında yaptığı konuşmada Cumhuriyet Irk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun erken seçim talebine ilişkin açıklamada bulundu.

Bahçeli: Temel ihtiyaçların fiyatında indirime gidilmeli
30 Kasım 2021 - 14:59

Bahçeli "erken seçim yoktur" diye konuştu.Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin meclis grup toplantısında yaptığı konuşmada Cumhuriyet Irk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun erken seçim talebine ilişkin açıklamada bulundu. Bahçeli "Erken tercih yoktur, anında seçim yoktur, şu anda seçim yoktur, derhal seçim yoktur, bu tavizsiz karar ve irade beyanına sevsen de sevmesen de alışman, bununla da kalmayıp riayet etmen tavsiyemdir" dedi.

"Zillet ittifakını uyarıyorum, sokaklarda gelecek aramayın" diyen Bahçeli "Türkiye sokakta bulunmadı, sokakta kurulmadı, size de inşallah bırakılmayacaktır" ifadelerini kullandı.

MHP lideri Bahçeli "Geliyor gelmekte olan diyorlar' ya, biz de gidiyor gitmekte olanlar diyeceğiz. Sonra da gelmeden gittiklerini göreceğiz" dedi.

"Ekonomide yeni bir hikayeye gereklilik var"

"Ekonomide yeni bir hikayeye, ulusal ve manevi değerlerimizle temerküz etmiş yepyeni bir zihniyet devrimine ertelenemez ihtiyacın olduğunu görmeliyiz" diyen Bahçeli "Keza büyümeyi, hem gelişmeyi, keza de kalkınmayı karşılamak zorundayız" ifadelerini kullandı. Bahçeli sözlerine "Kronik ve konjonktürel hastalıkları kalıcı olarak tedavi etmeliyiz. Türkiye ekonomisinin yapı zaafları vardır ve bellidir. Fakat hiçbiri çözümsüz görülmemelidir" diye devam etti.

"İnsanımızın omuzuna çöken ağırlığın, yüklendiği külfetin candan farkındayız. Ve onları anlıyoruz" diyen MHP lideri "Ama idareli dengelenme ve normalleşmenin günbegün hayata geçtiğinin de görülmesini diliyoruz" diye konuştu.

"Esas ihtiyaçların fiyatında indirime gidilsin"

"Temelsiz fiyat artışlarının frenlenmesi, yaşam pahalılığının düşürülmesi hususunda herkesin oluşturacağı fedakarlıklar vardır ve olmalıdır. Bilhassa enflasyonla mücadelede gönül birliğini hayata geçirmeliyiz" diyen Bahçeli "Mülk ve hizmet üreten, satan, pazarlayan firmalarımızın, şirketlerimizin, kurumlarımızın toplumsal rahatlama namına, temel ihtiyaçların fiyatlarında yüzde 2 ile 5 arasında indirime gitmeleri milli birlik ve dayanışmamızın manevi harcıdır" dedi.

"Mansur Bey dikkat etsin, peşinde ülkücü nefes vardır"

Devlet Bahçeli grup toplantısı sonrasında da basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bahçeli Alparslan Türkeş Vakfı'nın MHP Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş'in doğum günü sebebiyle düzenlediği etkinliğe saldırıya dair tanımlama yaptı. Bahçeli "(Etkinliğin) Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Bey'in (Yavaş) elinin aşağı geliştiği kanaati başat. Bundan sonradan Mansur Bey Yavaş dikkat etsin, bundan böyle kendisinin arkasından bir ülkücü nefes vardır. Her gün de takip edeceğiz. Hadi bakalım" dedi.

DHA'nın haberine kadar geçen hafta Yenimahalle Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde düzenlenen kutlama etkinliğine takriben 50 kişilik bir grup kadar saldırı düzenlendi. Saldırıyı düzenleyen grubun Hale Ocakları üyesi olduğu iddia ediliyor.

Alparslan Türkeş Vakfı'nın kurucusu ve Türkeş'in eşi Seval Türkeş Cumhuriyet yazarı Uzlaşma Pehlivan'a yaptığı açıklamada saldırıya ilişkin "MHP'nin direkt sorumluluğunu görüyorum. Eğer sorumluluğu yoksa, Sayın Bahçeli'nin Ankara İl Başkanı'nı görevden alması gerekiyordu" dedi.

Seval Türkeş, "Sayın Bahçeli, Türkeş'in ölümünden itibaren şahsıma ve evimize savaş açtı. Benim kendisine bir saygısızlığım olmadı ama o beni sürekli engelledi. Senelerdir bu baskının altındayız" diye konuştu.

DW / EC, BÖ

© Deutsche Welle Türkçe

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum