Atatürk Havalimanı'ndaki fidan dikimi için kamu çalışanlarına baskı yapıldığı iddiaları Meclis gündeminde haberi

CHP İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan ’ın 29 Mayıs ’ta katılacağı Atatürk Havaalanı ’na yapılacak Halk Bahçesi fidan dikim töreni için halk çalışanlarının baskıyla etkinliğe taşınmaya çalışıldığı iddialarını Meclis gündemine ta

Atatürk Havalimanı'ndaki fidan dikimi için kamu çalışanlarına baskı yapıldığı iddiaları Meclis gündeminde haberi
25 Mayıs 2022 - 17:40

CHP İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan ’ın 29 Mayıs ’ta katılacağı Atatürk Havaalanı ’na yapılacak Halk Bahçesi fidan dikim töreni için halk çalışanlarının baskıyla etkinliğe taşınmaya çalışıldığı iddialarını Meclis gündemine taşıdı. Aydoğan, "Cebren bu talanı vatandaşa alkışlatmak istiyorlar" dedi.

SİYASET 25.05.2022 16:23 Atatürk Havalimanı'ndaki fidan dikimi için kamu çalışanlarına baskı yapıldığı iddiaları Meclis gündeminde

Cumhuriyet Ahali Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Avukat Turan Aydoğan Atatürk Havaalanı ’na yapılacak Ahali Bahçesi ’nin açılış törenine halk çalışanlarının gerekli olarak çağrılması iddiasını Meclis gündemine taşıdı. Aydoğan,

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın yanıtlaması istemiyle bir soru önergesi veren Aydoğan, şu soruları yöneltti:

• Atatürk Havaalanı ’na yapılacak Halk Bahçesi fidan dikim töreni için memurların baskıyla etkinliğe taşınmaya çalışıldığı iddiası içten mudur?
• Bu baskı misafir etme memurlara hangi yolla tebliğ edilmiştir?
• Söz konusu etkinliğe katılmayı seçim etmeyen memurlar için bir yaptırım veya baskı unsuru uygulayacak mısınız?
• Laf konusu etkinliğe memurların zor kullanarak çağrılmasının nedeni nedir?
• İstanbul dışındaki illerde çalışan memurların etkinliğe katılımları için otobüsler mi tutulmuştur? Hangi yöntemle bu taşıma işi yapılacaktır?
• İdari izinli sayılacakları söylenen memurların izin gerekçeleri ne olacaktır?

'BU YAPILANLAR HALKA ÜST ÜSTE TRAVMA YAŞATMAKTIR'

Verdiği soru önergesine ilişkin açıklamasında, "Zor Kullanarak bu talanı vatandaşa alkışlatmak istiyorlar" ifadelerini kullanan Aydoğan, şöyle konuştu:

"Atatürk Havaalanı ’nın talan edilmesi meselesi toplumda büyük bir yara haline gelmiş durumda. Dünyanın sayılı havalimanlarından biri olan ve milli mal varlığı değeri içeren bu alanı değil eden zihniyet, toplumun bu kadar alıngan olduğu bir meselede insanları cebren o alana götürüyor. Vatandaşın bu tasarruftan rahatsız olduğunun farkındalar. Bu rahatsızlığı kasıtlı olarak talan ettiler havalimanını. Derhal de halk çalışanlarını baskı ve zorla Atatürk Havalimanına yapılacak Halk Müziği Bahçesi ’nin açılışına götürmek istiyorlar. İnsanlar gitmek istemiyor ve bunu bizlerle paylaşıyorlar. Bu alanın talanı ülkesini seven ırk için kabul edilemez bir olayken derhal de cebren bu talanı vatandaşa alkışlatmak istiyorlar. Konuyu Meclis gündemine taşıdım ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı ’nın yanıtlaması istemiyle sorularımı yönelttim. Bu yapılanlar halka defalarca travma yaşatmaktır."

Günün Önemli Manşetleri Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum