Atatürk Havalimanı'nda yıkıma ara verilmişti: "Ankara'dan gerekli yazının apar topar gönderilmesiyle yeniden başladı" haberi

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi ’nin İYİ Partili üyesi ve Grup Sekreteri Ali Kıdık, "Atatürk Havalimanı'nda iki gün önce başlatılan kazı korsan bir kazıydı.

Atatürk Havalimanı'nda yıkıma ara verilmişti: "Ankara'dan gerekli yazının apar topar gönderilmesiyle yeniden başladı" haberi
18 Mayıs 2022 - 18:16

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi ’nin İYİ Partili üyesi ve Grup Sekreteri Ali Kıdık, "Atatürk Havalimanı'nda iki gün önce başlatılan kazı korsan bir kazıydı. Facia korsan bir yıkımdı. Evrakların beceriksiz olması nedeniyle ara verilen afet Ankara'dan zorunlu yazının apar topar gönderilmesiyle tekrar başladı" dedi.

GÜNCEL 18.05.2022 17:30 Atatürk Havalimanı'nda yıkıma ara verilmişti:

Atatürk Havalimanı ’ndaki afet faaliyetlerine, herhangi bir resmi evraka dayanmadan başlandığı gerekçesiyle ara verildiğini aktaran İBB Meclisi ’nin İYİ Partili üyesi Ali Kıdık, Ankara'dan zorunlu yazının 'apar topar' gönderilmesiyle bitmiş başladığını duyurdu.

"İKİ GÜN ÖNCE BAŞLATILAN KAZI KORSAN BİR KAZIYDI”

Atatürk Havalimanı'nda Halk Bahçesi adı aşağı iki gün önce başlatılan facia faaliyetlerinin bu sabah itibariyle durduğu bilgisini hatırlatan Kıdık, ANKA'ya yaptığı açıklamada, "Bunun sebebini merak ettim. Acaba bu kadar tartışmaların odağında olduğu için milletin tepkisinden nedeniyle mı bu durduruldu, yahut Cumhurbaşkanı böyle bir hassasiyet mi gösterdi dedim. Onu öğrenmek için Devlet Hava Meydanları yetkililerini aradım. Öğrendiğim şu: Devlete Ait evrakların Atatürk Havaalanı'na ulaşmadığı ve bu sebeple yıkımın durdurulması kararı alındığı ve devlete ait evrakların gelmesinden sonra baştan yıkımın başlayacağı bilgisine ulaştım. Dolayısıyla şu bir gerçek fakat burada yapılan, iki gün önce başlatılan kazı korsan bir kazıydı. Yıkım korsan bir yıkımdı” dedi.

"YIKIMA 2 SAATLİK BELGE ARASI VERİLDİ"

İYİ Partili İBB Meclis üyesi Ali Kıdık sonra sosyal medyadan "evrakın Ankara ’dan apar-topar gönderildiği" açıklamasını yaptı. Kıdık, "Atatürk Havalimanı facia faaliyetlerine 2 saatlik devlete ait belge arası verilmişti. Doküman Ankara ’dan apar-topar gönderildi ve milletimizin milli değeri tekrar paramparça edilmeye başlandı" dedi.

Atatürk Havalimanı yıkım faaliyetlerine iki saatlik devlete ait evrak arası verilmişti. Belge Ankara ’dan apar-topar gönderildi ve milletimizin ulusal değeri bitmiş paramparça edilmeye başlandı. pic.twitter.com/qyGJB2wuFD

— Ali KIDIK (@alikdk) May 18, 2022

Atatürk Havaalanı'nda başlayan yıkımı, sosyal ağ hesabından yayınladığı video ile kamuoyuna duyurarak, bu duruma tepki göstermişti. İstanbul Havaalanı'nın kullanıma başlanmasının peşinde kapatılan Atatürk Havaalanı'nda yapılması planlanan Insanlar Bahçesi projesi için pistin kırılmaya başlanması, ilk önce CHP, İYİ Parti almak üzere siyasi partilerin ve kamuoyunun tepkisine yol açmıştı.

Günün Önemli Manşetleri Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum