Asgari ücrete ikinci zam gelecek mi? Asgari ücret ne kadar olacak? haberi

En Düşük aidat zammıyla alakalı yeni bir gelişme yaşandı.

Asgari ücrete ikinci zam gelecek mi? Asgari ücret ne kadar olacak? haberi
28 Haziran 2022 - 00:27

En Düşük aidat zammıyla alakalı yeni bir gelişme yaşandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Müjdeli bir haberi işçilerimizle, emekçilerimizle paylaşmayı umut ediyoruz." açıklamasında bulundu. Peki en düşük ücrete ikinci zam gelecek mi? En Düşük vergi ne kadar olacak? İşte merak edilenler...

Asgari ücrete ikinci zam gelecek mi? Asgari ücret ne kadar olacak?

ASGARİ ÜCRETE ZAM GELECEK Mİ?

Kabine Toplantısı'nın peşinde Cumhubaşkanı Erdoğan milyonları ilgilendiren önemli açıklamalarda bulundu. Müjdeli haber vereceklerini ifade eden Cumhubaşkanı Erdoğan şunları söyledi: "Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımızdan patron tarafıyla görüşülerek en az ücretin yeniden değerlendirilmesini istedim. Yapılan artışın istihdamda herhangi bir olumsuz etkiye yol açmasına da meydan verilmeyecektir. Minimum aidat için talimatlar verdim. İnşallah en kısa sürede bu konuda müjdeli bir haberi işçilerimizle, emekçilerimizle paylaşmayı umut ediyoruz. Millet çalışanlarımıza ve emeklilerimize enflasyon farkını zaten vereceğiz. Bu düzenlemenin 13.7 milyon emeklimizin tamamını kapsadığının altını çizmek istiyorum. derhal Çalışma Bakanım çalışmayı hafta sonuna varmadan inşallah bitirecekler ve arkasında NATO görüşmelerinden döner dönmez bunu milletimle paylaşma fırsatını bulacağız."

TARİH VERDİ!

Görüşme sonrası açıklamalarında memur maaşına da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sırası Gelmişken yılbaşında inşallah çalışmalarımızın, çalışanlarımızın ve emeklilerimizin ücretlerini baştan gözden geçirecek, günün şartlarına tarafından ne yapılması gerekiyorsa onu da kendilerine vereceğiz. Keza temmuz ayı memur maaşlarının Kurban Bayramı öncesinde, 8 Temmuz'da zamlı haliyle ödeneceğini de tasvir etmek istiyorum." dedi.

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum