Araç kiralama şirketinden halka arz kararı! Lider Filo hisselerinde fiyat belli oldu - kars haber

Türkiye ’de operasyonel araç kiralama sektöründe kurulduğu 2010 yılından bu yana istikrarlı büyümesini sürdüren Lider Filo ’nun (LDR Turizm) şirket paylarının halka arzı için Anapara Piyasası Kurulu ’na (SPK) yapılan başvurusu geçen Perşembe günü onaylandı.

Araç kiralama şirketinden halka arz kararı! Lider Filo hisselerinde fiyat belli oldu - kars haber
29 Mart 2022 - 13:01

Türkiye ’de operasyonel araç kiralama sektöründe kurulduğu 2010 yılından bu yana istikrarlı büyümesini sürdüren Lider Filo ’nun (LDR Turizm) şirket paylarının halka arzı için Anapara Piyasası Kurulu ’na (SPK) yapılan başvurusu geçen Perşembe günü onaylandı. Şirketin halka arzı için istek birleştirme tarihleri 29-30 Mart 2022 olarak belirlendi.

Lider Filo, takriben 4 bin araçlık dinç filosuyla, mali ve teknolojik gelişmeler çerçevesinde müşterilerine özelleştirilmiş uzun dönem araç kiralama hizmeti sağlıyor.

Tera Yatırım ’ın liderliğinde gerçekleşecek olan halka arzda 13.000.000 TL nominal değerdeki paylar sermaye artışı zarfında, 4.000.000 TL nominal değerdeki paylar müşterek satışı kapsamında satışa sunulacak. Artı talep gelmesi halinde şirketin sahip olduğu, halka talep edilen payların yüzde 20 ’sine denk gelen 3.400.000 TL nominal kıymetli payların da ek satışı gerçekleştirilecek.

WhatsApp Image 2022-03-29 at 11.40.47

“BORSA ’DA SATIŞ - EŞİT DAĞITIM” YÖNTEMİYLE HALKA ARZ

Halka arzın büyüklüğünün 317.050.000 TL olması beklenirken; ilave satış olursa cömertlik seviyesi 380.460.000 TL ’ye ulaşacak. Halka talep işlemi sonrası şirketin halka açık sözlülük oranı yüzde 25,76, ek satış olursa yüzde 30,91 olacak. Şirket hisse başına 18,65 TL fiyat ile halka talep edilecek.

Halka arz öncesi 53.000.000 TL olan sermaye, halka talep sonrası 66.000.000 TL ’ye ulaşacak. Halka talep işlemi, eşit yayılma yöntemiyle gerçekleşecek. Halka arza başvuruda bulunmak isteyen yatırımcılar, Tera Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ve öteki bütün arabulucu kurumlar ve bankalar üzerinden taleplerini gönderebilecek.

FİLOSUNU GÜÇLENDİRECEK, İSTİKRARLI BÜYÜYECEK

Lider Filo, halka arzdan elde ededeceği dinç kaynağın yüzde 70 ’ine karşılık gelen tutarını şirketin yeni taşıt yatırımlarında, yüzde 30 ’una karşılık gelen tutarı net işletme sermayesi ihtiyacının karşılanmasında ve yeni yatırımlarda kullanılacak.
Yatırımlarıyla filosunu büyütecek olan şirket, sağlayacağı yeni kaynak ile stratejik amaçlarına uygun olarak daha seri büyümeyi, kârlılığını artırmayı ve sektöründe öncü marka olma vizyonunu güçlendirerek sürdürmeyi hedefliyor. Lider Filo böylece müşteriye özel hizmetleri ve en yeni modellerden oluşan filosuyla sektördeki etkinliğini daha da artıracak.

METİN BAROKAS: YÜKSEK KÂRLILIKLARI YAKALACAĞIZ

Lider Filo Idare Heyeti Başkanı Metin Barokas, gelecek dönem hedefleriyle ilgili olarak şunları söyledi: “Halka talep bizim için önemli bir başarı olacaktır. Borsa İstanbul ’da gerçekleştirilecek olan bu operasyon ile kalıcı finansman sağlayacağız. Halka talep sağlıklı ve istikrarlı büyümemize pozitif etki yapacak, yüksek kârlılıkları yakalayacağız. 12 yıllık bir firmayız, genç bir şirketiz. Araç filomuz da oldukça genç. Sektör ortalaması araç yaşında 18 ay iken, bizde bu rakam 15 ay düzeyinde. Bu da araç filomuzun epeyce değerli olması anlamına geliyor. aynı zamanda tip memnuniyetinde çok kayda değer noktadayız. Yıllar itibariyle sunduğumuz butik hizmet anlayışına yan olarak oluşan herif sadakati, güncel dönemde yüzde 90 kontrat yenileme oranı ile şirketimizin marka değerini artırmış ve Lider Filo ’yu sektör içerisinde tercih edilen değerli bir kurum haline getirmiştir. Bu galibiyet da bizim için oldukça değerli.”

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum