Akşener 'den partisine 'milletvekili adayı' talimatı haberi

Siyasi partilerin seçim startı verdiği dönemde il başkanlarına seçimlere ilişkin direktifler veren İYİ Parti Lideri Meral Akşener, milletvekili adayı olmak isteyen isimlere ilişkin sürecin dürüst yönetilmesi talimatı verdi.

Akşener 'den partisine 'milletvekili adayı' talimatı haberi
23 Haziran 2022 - 12:10

Siyasi partilerin seçim startı verdiği dönemde il başkanlarına seçimlere ilişkin direktifler veren İYİ Parti Lideri Meral Akşener, milletvekili adayı olmak isteyen isimlere ilişkin sürecin dürüst yönetilmesi talimatı verdi. Akşener, "Milletin karşısına millette karşılığı olan adaylarla çıkılmalı" dedi.

SİYASET 23.06.2022 11:08 Akşener ’den partisine 'milletvekili adayı' talimatı Fotoğraf: Depophotos

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, teşkilata, milletvekilliği adaylığı konusunda çok istekli kişiler olabileceği ve bu alanın içten yönetilmesi gerektiği uyarısında bulunarak, "millette karşılığı olan, tecrübeli isimlere yönelin" talimatı verdi.

Edinilen bilgiye takriben Akşener, partisinin 10 saat süren il başkanları toplantısında, teşkilatın çalışmalarına ilişkin data aldı, sahadaki izlenimlerini aktardı.

‘ADAYLIK SÜRECİ DOĞRU YÖNETİLMELİ ’

Akşener'in teşkilata, siyasetin "tahammül işi" olduğunu belirttiği toplantıda, milletvekilliği adaylığı konusunda fazla istekli kişiler olabileceği ve bu alanın içten yönetilmesi gerektiğiyle ilgili talimat verdiği öğrenildi.

Genel seçimlerde, "milletin karşısına millette karşılığı olan adaylarla çıkılması" gerektiğini açıklayan Meral Akşener, bu çerçevede teşkilattan "kamuoyunda tanıdık, bölgesinde sayılan, sevilen, deneyimli" isimler konusunda hassasiyet göstermelerini istedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener hem il başkanlarından, yurttaşlarla sık sık bir araya gelerek, onların sorunlarını dinlemelerini de talep etti.

Akşener teşkilattan, partinin oy oranı ile Meclis'teki sandalye sayısının artırılmasına odaklanılmasını istedi.

AA

Günün Kayda Değer Manşetleri Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum