AKP'den görüşmeleri ertelenen 'sansür yasası' ile ilgili açıklama haberi

AKP Grup Başkanvekili Yılmaz Tunç, "Dezenformasyon yasası" görüşmelerinin ertelenmesi ile ilgili konuştu.

AKP'den görüşmeleri ertelenen 'sansür yasası' ile ilgili açıklama haberi
23 Haziran 2022 - 22:00

AKP Grup Başkanvekili Yılmaz Tunç, "Dezenformasyon yasası" görüşmelerinin ertelenmesi ile ilgili konuştu. Tunç, "Muhalefetle sadece ertelemede anlaştık. Diğer fikirler ortaya çıkarsa dikkate alınır" ifadelerini kullandı.

SİYASET 23.06.2022 21:09 AKP'den görüşmeleri ertelenen 'sansür yasası' ile ilgili açıklama

Kamuoyunda ‘sansür yasası ’ olarak tanıdık ve tepki çeken Basın Kanunu yasası komisyondan geçmiş, Meclis Genel Kurul'una gönderilmişti.

Dün başlaması beklenen sansür yasası görüşmeleri ise ertelenmişti.

AKP ve MHP'nin getirdiği kanun teklifinini görüşmelerinin ertelenmesine ilişkin AKP'den açıklama geldi.

AKP'li Cahit Özkan'ın yerine Grup Başkanvekilliği görevine getirilen Yılmaz Tunç, DW'den Eray Görgülü'ye yaptığı açıklamada; "Bu adamakıllı Meclis'in programıyla ilgili. Kanun gündemden kalkmadı. Bu erteleme süresi içerisinde başka fikirler ortaya çıkarsa elbette onlar da dikkate alınır" dedi.

Tunç, "Çünkü önümüzdeki hafta bütçe görüşmesi gerçekleşecek. O da kayda değer. Dolayısıyla hakimler ve savcılar kanununda da süreli olan bir takım hususlar var. Onun da öncesinde çıkması gerekiyor. Dolayısıyla bu kanunlar sırasıyla çıkacak" ifadelerini kullandı.

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'la Meclis'in programı üstüne bir röportaj gerçekleştirdiklerini kaydeden Tunç, "Dolayısıyla bu adı üstünde durdurma. Kanun gündemden kalkmış değil. Sadece durdurma konusunda mutabakatımız oldu" bilgisini verdi. Tunç, kanun teklifindeki itirazların değerlendirilip değerlendirilmeyeceği ile ilgili soruyu da, "Bu süre içerisinde diğer görüşler ortaya çıkarsa kuşkusuz dikkate alınır. 'Bu, şu şekilde daha iyi olur' denirse genel komite aşamasında teklif verilir ona kadar şansın dönmesi yapılabilir" sözleriyle yanıtladı.

Günün Önemli Manşetleri Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum