Akılalmaz dolandırıcılık! Youtuber gözaltına alındı: Canlı yayın açarak... - kars haber

Samsun'da 23 yaşındaki bir Youtuber, internette mobil ödeme sayfalarının sahtelerini yaparak mağdurların kart bilgilerini elde edip hileli gelir sağlayarak üçkâğıt yaptığı iddiasıyla gözaltına alındı. DİJİTAL KANITLARA EL KONDU Edinilen bilgiye göre, Samsun Cumhuriyet Başs.

Akılalmaz dolandırıcılık! Youtuber gözaltına alındı: Canlı yayın açarak... - kars haber
12 Mayıs 2022 - 22:15

Samsun'da 23 yaşındaki bir Youtuber, internette mobil ödeme sayfalarının sahtelerini yaparak mağdurların kart bilgilerini elde edip hileli gelir sağlayarak üçkâğıt yaptığı iddiasıyla gözaltına alındı.

a

DİJİTAL KANITLARA EL KONDU

Edinilen bilgiye göre, Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde İl Güvenlik Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sosyal ağ dolandırıcılığıyla ilgili çalışma başlattı. Siber polisi, şikayetleri de değerlendirerek yaptığı çalışma ve takip sonucu 23 yaşındaki Youtuber M.M.K.'nın internette mobil ödeme sayfalarının sahtelerini yaparak mağdurların kart bilgilerini elde edip hileli kazanç sağlayarak dolandırıcılık yaptığını tespit etti. Siber polisi, bu sabahtan şüphelinin Atakum ilçesindeki evine operasyon düzenledi. Operasyonda çok sayıda dijital envantere incelenmek üzere el konulurken, M.M.K. gözaltına alındı.

b

AKILALMAZ DÜZENEK: CANLI YAYIN AÇARAK...

Gözaltına alınan Youtuber'ın internette mobil ödeme sayfalarının sahtelerini yaparak mağdurların kart bilgilerini ele geçirdiği ve bu çalıntı kart bilgileri ile binlerce lira hileli gelir elde ettiği, yeniden şahsın Discord üzerinden canlı yayın yaptığı ve yayına bağlanan mağdurların bilgisayarlarına uzak erişim sağlayarak sahte fatura ödeme sitesinden elde ettiği çalıntı kart bilgileri ile kendine ait YouTube kanalına bağışta bulunarak yine bu hileli kazançtan elde ettiği parayı akladığı saptandı. Siber polisinin sanal devriye ekibi kadar yakalanan M.M.K., polisteki sorgusunun gerisinde "kaliteli üçkâğıt ve banka ya da kredi kartlarının kötüye kullanılması" suçlarından Samsun Adliyesi'ne sevk edildi. Savcı kadar tutuklanması talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilen M.M.K., adli denetim şartıyla özgürlük bırakıldı. (İHA)

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum