'Afgan çoban' ilanına gözaltı

Van Valiliğinden yapılan açıklamada, 24 Kasım 2021 tarihinde bir sosyal paylaşım platformu üzerinden ‘elimde çok nitelikli Afgan çoban var, lüzumlu olan iletişime geçsin ’ biçiminde yapılan paylaşım üzerine Van İl Güvenlik Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığı ile Mücade.

'Afgan çoban' ilanına gözaltı
25 Kasım 2021 - 19:22

Van Valiliğinden yapılan açıklamada, 24 Kasım 2021 tarihinde bir sosyal paylaşım platformu üzerinden ‘elimde çok nitelikli Afgan çoban var, lüzumlu olan iletişime geçsin ’ biçiminde yapılan paylaşım üzerine Van İl Güvenlik Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığı ile Mücadele ve Sınır Kapıları Şube Müdürlüğü ile Siber Suçlarla Uğraş Şube Müdürlüğü ekiplerinin harekete geçtiği belirtildi.

GÖZALTINA ALINDILAR

Açıklamada, “Yapılan ortak alıştırma ardından paylaşım yapan şahsın Muradiye ilçesinde ikamet ettiği saptama edilmiş ve adrese yapılan operasyonda, yurda yasa dışı yollarla antre yaptığı saptama edilen Afganistan uyruklu 4 yabancı yakalanmıştır. Kayıtlı adreste yakalanan yabancıların sınır dışı edilmek üzere işlemlerine başlanmış olup, laf konusu paylaşımı yapan şahıs ve beraberindeki 3 kişi ise göçmen kaçakçılığı yaptıkları gerekçesiyle gözaltına alınarak haklarında adli işlem başlatılmıştır” denildi. (İHA)


Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum