Vali Polat: "Bu kış evi olmayan misafirimizdir"

Vali Polat, verdiği talimatta, “Allah'a şükür devletimiz güçlü kışın evleri olmayanları kış boyu misafir ederiz, ister otel ister misafirhanede misafir ederiz. Emniyet ve jandarma birimlerimiz kontrol etsin dışarıda kalan varsa misafir ederiz.” Dedi.

Vali Polat: "Bu kış evi olmayan misafirimizdir"
24 Kasım 2023 - 09:40


Kars Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ziya Polat, başkanlığında "Kış Tedbirleri Toplantısı" Gazi Toplantı Salonunda düzenlendi. Toplantıda kış ayında kurumların yapacakları ele alındı.

Kış ayıyla ilgili tüm tedbirleri aldıklarını söyleyen Polat, "İnşallah bereketli bir kar sezonu yaşarız, evelallah devletimiz güçlü araç parkımız da tedbirlerimiz de iyi. Biz yolları da açabilecek güçte bir devletiz, her türlü hizmeti götürebilecek güçte bir devletiz. Gece yarsı da olsa hastamızı köyünden alabilecek makinemiz de personelimiz de var. Geçtiğimiz günlerde yolu kapalı olan bir köyde hastamız vardı, yolumuzu açtık vatandaşımızı hastaneye getirdik. İhbarla 112, özel idaresi ekipleri hastayı alıp geldi." dedi.

Kentte varsa dışarıda kalan vatandaşların misafir edileceğini dile getiren Polat, "Allah'a şükür devletimiz güçlü kışın evleri olmayanları kış boyu misafir ederiz, ister otel ister misafirhanede misafir ederiz. Emniyet ve jandarma birimlerimiz kontrol etsin dışarıda kalan varsa misafir ederiz. Misafirhanesi olan kamu kurum ve kuruluşlarımız kış sezonu boyunca ilçeler dahil boş yer, oda bırakalım, kış yolda kalan vatandaşlarımız mağdur olmasın, misafir edelim. Kızılay, AFAD ekipleri yolda kalan vatandaşlara ikram edebileceğimiz yiyecek içecekleri hazırlayalım. Emniyet müdürümüz, jandarma komutanımız gece sahada olacağız gece 2'de 3'te ekipleri dolaşacağız, sahaya çıkan arkadaşların yanında olacağız. Kar yağdığında acil durum 2-3 gün oluyor, millete sahada olduğumuzu göstermemiz lazım. Kış ayında tüm ekipmanlarımızın yedeğinin yedeğini temin edelim, kışın ortasında ben Ankara'dan, Erzurum'dan malzeme almaya gitmeyeceğim, yedeğimiz dahil olacak, yedek bitmeyecek en az bir yedeğimiz olacak." ifadesini kullandı.

Toplantı Karayolları 18. Bölge Müdürlüğü, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği, İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü kış tedbirleriyle ilgili yapılan sunumlarla devam etti.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum