ODTÜ 'de konserler iptal edildi haberi

34.

ODTÜ 'de konserler iptal edildi haberi
25 Mayıs 2022 - 17:41

34. ODTÜ Milletlerarası Bahar Şenliği konserleri rektörlük göre iptal edildi.

GÜNCEL 25.05.2022 15:59 ODTÜ ’de konserler iptal edildi

Ortadoğu Teknik Üniversitesi ’nde (ODTÜ), 34. ODTÜ Uluslararası Bahar Şenliği konserleri rektörlük tarafından iptal edildi. ODTÜ Rektörlüğü göre yapılan açıklamada, iptal gerekçesinin ‘Pençe-Kilit Operasyonu ’nda hayatını kaybeden askerler ’ olduğu belirtildi. Bu akşam Devir Stadyumu ’nda Gülinler, Tuğçe Şenoğul, Flört ve Gazapizm ’in sahne alması planlanıyordu.

MÜYORBİR Yönetim Kurulu Başkanı, Sanatçı Burhan Şeşen, sosyal medya hesabından ODTÜ ’de yapılması beklenen konserlerin rektörlük kadar iptal edildiğini duyurdu.

MAÇLAR DEVAM EDİYOR MÜZİK YASAKLANMIŞ

BirGün ’e konuşan Şeşen, “Öğrencilerin 1 senedir çabaladığı bir etkinlik. Bir sektör göz tarafından tarafından değil olmaya gidiyor. Yalnızca müzisyenleri de değil, bununla beraber dinleyicileri de cezalandırmak. Çok kaotik bir durum. Herkesin bir olup harekete geçmemiz lüzumlu. Sustukça daha da büyüyecek. olarak da şehitleri göstermişler. Reklamlar, diziler maçlar devam ediyor bir tek müzik yasaklanıyor” dedi.

ODTÜ Uluslararası Gençlik Topluluğu ’ndan (UGT) İrem Kadiroğlu da “Şehit haberi nedeniyle şenliğimizin iptal edildiğini öğrendik. Bu bilgiyi önce Twitter üzerinden öğrendik. Zaten birkaç yıldır yapmanızı zorlaştırıyorlardı. Akşam devir stadyumundaki konserler iptal edildi. Arkadaşlarımızın iptal kararına ilişkin görüşmeleri sürüyor” diye konuştu.

ODTÜ deyim bu akşam yapılacak konserler iptal edilmiş rektörlük göre.Konseri aranjör Uluslararası Gençlik Topluluğu'nun tüm çabası boşuna gitti.Bir sene boyunca çabalamış öğrenciler.Sonuç bu.Bu kararı alan buna göz yuman kim varsa net olarak FENA 'dür.

— Burhan Şeşen (@burhansesen) May 25, 2022 Günün Manâlı Manşetleri Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum