Kars'ta kuran kursları yeniden açılıyor

Kars İl Müftüsü Yusuf Eviş, Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı kuran kurslarının 2020-2021 eğitim ve öğretime 28 Eylül 2020 Pazartesi günü başlayacağını söyledi.

Kars'ta kuran kursları yeniden açılıyor
08 Eylül 2020 - 09:24


Yeni tip koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında alınan tedbirlerin ardından kuran kurslarının açılacağı tarih belli oldu.

Kars İl Müftüsü Yusuf Eviş, yaptığı açıklamada, “Öncelikle yeni eğitim ve öğretim yılının gerek Milli Eğitim gerek Diyanet’teki öğrencilerimiz ile öğretmenlerimize başarılar diliyorum. Biz kayıtlarımızı Milli Eğitim Bakanlığıyla paralel olarak yürütmeye gayret ediyoruz. Yatılı kuran kurslarımız yüzde 50 kapasiteyle devam ediyordu, diğer yüzde 50’lik kısmını ise uzaktan eğitim ile devam ediyorduk. Bugün itibariyle kuran kursu kayıtlarımız başladı. 28 Eylül itibariyle de eğitimimiz başlayacak.” dedi.

Kurslarda yüzde 50 kapasitenin uygulanacağını belirten Eviş, “4-6 yaş kreş dediğimiz gündüz gruplarımız ve 4b dediğimiz gündüzlü kuran kurslarımız hem Diyanet İşleri Başkanlığımızdan hem de pandemi kurulundan resmi bir yazı bekliyoruz. Muhtemelen bu kurslarımızda yüzde 50 kapasiteyle devam edecek.” diye konuştu.

7 adet yatılı kuran kursunda geçen yıl il genelinde öğrenci sayısının yaklaşık 390 öğrenci ile eğitim öğretime devam ettiklerini ifade eden Eviş, “Bu sene kapasitemiz yüzde 50 olunca 200-250 arasında öğrencilerimize yüz yüze eğitim vereceğiz, diğer öğrencilerimize ise uzaktan eğitim vereceğiz. İl merkezinde geçen yıl 18 gündüzlü kuran kursumuz vardı bu sene de kurs sayımız aynı ancak 340 öğrenci sayımızı da yine 200-250’e indirdik.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum